Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Spore osłabienie zespołu z Dąbrowy Górniczej

Spore osłabienie zespołu z Dąbrowy Górniczej

fot. CEV

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza nie może już sobie pozwolić na porażkę, jeżeli chce zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski i zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. W najbliższym meczu musi sobie jednak poradzić bez nominalnych atakujących.

To może być zadanie ponad siły zagłębiowskiego zespołu, który po meczach w Sopocie przegrywa z Atomem 0:2 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Niepokój potęguje dodatkowo fakt, że z powodu kontuzji ze składu MKS-u wypadły obie atakujące, czyli Katarzyna Zaroślińska oraz Natalia Guadalupe Brussa. Dotarliśmy do tej rywalizacji osłabieni i z problemami. Z powodu kontuzji musieliśmy przeorganizować nasz wyjściowy skład, ustawiając w ataku przyjmującą, czyli Joannę Szczurek. W konsekwencji zmianie uległ także nasz rozkład ataku – mówi Nicola Negro.

Włoski szkoleniowiec był zawiedziony porażkami w Trójmieście. – W Sopocie zagraliśmy dwa złe mecze, szwankowało nam przyjęcie, a co za tym idzie również atak. W każdym razie nie podobało mi się podejście, które zaprezentowaliśmy w drugim spotkaniu. Uważam, że mogliśmy dać z siebie więcej – podkreśla Włoch, który oczywiście nie traci nadziei, że MKS wróci do gry na własnym parkiecie.

Jesteśmy świadomi, że w tej chwili borykamy się z problemami dotyczącymi wąskiego składu, ale musimy zagrać z większym charakterem. Postarać się rozwiązać nasze problemy wolą walki o medal. To dla nas wielkie wyzwanie, ale mam nadzieję, że będziemy w stanie przedłużyć tę rywalizację i wrócić do Sopotu na piąty, decydujący pojedynek – zaznacza.Więcej w serwisie slask.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved