Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fuzhou Open: Mimo walki, Polki w turnieju głównym z porażkami

Fuzhou Open: Mimo walki, Polki w turnieju głównym z porażkami

Po wczorajszym udanym występie w kwalifikacjach do turnieju głównego pierwszych w sezonie zawodów FIVB Beach Volleyball World Tour w main draw polska dwójka Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zapisała na swoim koncie dwie porażki.

Biało-czerwone w pierwszym meczu grupowym zestawienia H stoczyły bardzo zacięty i ciekawy bój z włoską dwójką Menegatti/Orsi Toth. Duet Kinga Kołosińska i Monika Brzostek skuteczną grą i stosunkowo niewielką ilością błędów w porównaniu do Włoszek zdołał wygrać w partii premierowej. Od kolejnej odsłony przeciwniczki naciskały, a gra toczyła się na wysokim poziomie. Obie pary grały swoje i mało brakowało, a nasze reprezentantki zdołałyby przełamać grę Menegatti/Orsi Toth i wygrać całe spotkanie w dwóch setach. Włoszki zdołały jednak w końcówce utrzymać poziom i o wygranej decydował tie-break, w którym kilka błędów polskiej dwójki oraz dobre akcje w kontrze i na siatce Włoszek zdecydowały o wygranej przeciwniczek.

Również dziś Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozegrały swój drugi grupowy pojedynek, a ich rywalkami były Chinki Wang Fan/Yue Y., i choć pierwsze akcje meczu należały do Polek, to rywalki szybko odskoczyły na 6:3. Skuteczna w bloku Kołosińska zbliżyła polski duet na jedno oczko straty (6:7), a dobra postawa Polek w polu pozwoliła im trzymać się blisko chińskiej pary. Po okresie wyrównanej walki i długich wymian reprezentantki gospodarzy odskoczyły na 11:8, a po kolejnej kontrze Chinek na 13:9. Przeciwniczki zaczęły grać skuteczniej, co od razu można było zobaczyć na tablicy wyników – 17:10. Choć Kinga i Monika zdołały odrobić jeszcze straty do czterech oczek, to jednak partia padła łupem miejscowych 21:16.

W pierwszych momentach kolejnej odsłony ponownie trochę lepiej spisywały się Polki, by za niedługo oddać pole rywalkom, a Chinki powoli zaczęły przejmować inicjatywę (7:5). Mimo wszystko Kinga Kołosińska i Monika Brzostek starały się grać swoją grę, co przy lekkiej dekoncentracji rywalek pozwoliło im po pewnym czasie odwrócić trochę przebieg rywalizacji na swoją korzyść (17:16). Rywalki nie ustępowały i cały czas prowadząc wyrównaną walkę, naciskały na Polki. Po autowym uderzeniu Brzostek Chinki wyszły na prowadzenie w ważnej części seta 19:18, a po zaciętej końcówce granej na przewagi i skutecznym bloku wygrały w secie 22:20, a w całym spotkaniu 2:0. Jutro ostatni pojedynek grupowy, a Polki zagrają w nim z duetem Radarong/Udomchavee.

Menegatti/Orsi Toth ITA [8] – Kołosińska/Brzostek POL [25] 2:1
(18:21, 21:19, 15:11)
Wang Fan/Yue Y. CHN [9] – Kołosińska/Brzostek POL [25] 2:0
(21:16, 22:20)