Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Musimy rzucić wszystko, co mamy

Dawid Konarski: Musimy rzucić wszystko, co mamy

fot. Joanna Skólimowska

- Przegrywamy 0:2 i może się uda to jeszcze odwrócić, ale na pewno będzie ciężko, bo Skra jest rozpędzona dosyć mocno - stwierdził po dwóch meczach finałowych atakujący Resovii, Dawid Konarski. - Zagrali kapitalnie, nie pozwolili nam na równorzędną walkę.

Po tych dwóch meczach u siebie jesteście w bardzo ciężkiej sytuacji…

Dawid Konarski:Przegrywamy 0:2 i może się uda to jeszcze odwrócić, ale na pewno będzie bardzo ciężko, bo Skra jest rozpędzona dosyć mocno. To będzie megaciężkie zadanie, cięższe niż to z Kędzierzynem, ale wszystko jest możliwe. Musimy zagrać odważniej i ryzykować w każdym elemencie, bo przy takiej zagrywce Mariusza Wlazłego, gdy ten zagrywa 120 km na godzinę i robi mało błędów, to naprawdę zostawić tę piłkę nad sobą to już jest wyczyn, a co dopiero myśleć o jakiejś grze kombinacyjnej. Musimy rzucić wszystko, co mamy, każdy musi mieć swój dzień, żeby nawiązać walkę ze Skrą.

Oni zagrali dużo lepiej niż w tym pierwszym meczu?To było widać. Zagrali kapitalnie, nie pozwolili nam na równorzędną walkę.

W bloku przez te dwa mecze strasznie obijali wasze ręce…

Faktycznie, mało mieliśmy bloków punktowych, Uriarte gra naprawdę bardzo szybko i ciężko jest zablokować atakujących. Musimy zrobić wszystko, by odrzucić ich od siatki i spróbować grać na wysokiej piłce. Bo jak mają przyjęcie, to rozgrywający potrafi zagrać wszystko, tak jak choćby w ostatniej akcji, gdzie „dyszlem” [odbiciem dolnym – przyp. red.] wystawił zupełnie inny kierunek.

Będzie znowu kac od siatkówki, tak jak po półfinałach?

Jastrzębie z ZAKSĄ o trzecie miejsca już grało, więc nie będzie i tak co oglądać (śmiech) [Konarski po meczach z ZAKSĄ mówił, że nie chciał oglądać siatkówki – przyp. red.]. Ale tak serio to zostało nam kilka dni, trzeba je przetrenować i wyjść w Bełchatowie, i walczyć, gryźć parkiet i spróbować wyszarpać pierwsze zwycięstwo, a później jak się uda – także w kolejnym dniu.

Rozmawiał Marcin Lew – rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved