Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > 12 juniorek wylatuje walczyć o kwalifikację do ME

12 juniorek wylatuje walczyć o kwalifikację do ME

fot. archiwum

Dziś do Włoch odlatuje reprezentacja Polski juniorek. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki i Marcina Widery walczyć będą w Pescarze o awans do mistrzostw Europy, które odbędą się w Finlandii i Estonii.

Reprezentacja Polski juniorek wylatuje dziś do Włoch, gdzie od piątku walczyć będzie o awans do mistrzostw Europy. Polki zagrają po kolei z Hiszpanią, Danią i reprezentacją gospodyń. Chociaż wszyscy wskazują na głównego przeciwnika biało-czerwonych właśnie Włoszki, trener Grzegorz Kosatka przestrzega przed lekceważeniem dwóch pozostałych drużyn. – Najpierw trzeba pokonać w piątek Hiszpanię, potem dzień później Danię i dopiero myśleć o Włoszkach – mówi selekcjoner reprezentacji Polski juniorek.

Trenerzy Grzegorz Kosatka i Marcin Widera nie mogli w okresie przygotowawczym skorzystać ze wszystkich zawodniczek. – Z powodu urazów nie mogliśmy powołać Magdy Damaske i Karoliny Piśli oraz Poli Nowakowskiej. Zawodniczki te nie lecą więc z nami do Włoch – przyznał Grzegorz Kosatka.

Skład reprezentacji Polski juniorek na turniej kwal. do ME:
rozgrywające:
Paulina Bałdyga i Karolina Szczygieł
atakujące:
Malwina Smarzek i Aleksandra Wańczyk
środkowe:
Joanna Pacak, Kornelia Moskwa i Małgorzata Śmieszek
przyjmujące:
Klaudia Grzelak, King Stronias, Aleksandra Kazała
libero:
Kinga Pasiut, Klaudia KuligBezpośredni awans do finałów mistrzostw Europy juniorek uzyska najlepszy zespół z turnieju kwalifikacyjnego w Pescarze. Zespoły z drugich miejsc oraz najlepszy zespół z sześciu, które zajmą miejsca trzecie walczyć będą jeszcze w kolejnej rundzie kwalifikacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved