Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Fuzhou: Dobre wieści z Chin, Polki w turnieju głównym

WT Fuzhou: Dobre wieści z Chin, Polki w turnieju głównym

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, które jako jedyna para reprezentują Polskę na turnieju World Tour w chińskim Fuzhou, zakwalifikowały się do turnieju głównego. W dzisiejszym jedynym swoim meczu w kwalifikacjach pokonały rywalki z Tajlandii.

Wczoraj od kwalifikacji w turnieju męskim rozpoczął się pierwszy w tym sezonie turniej z cyklu World Tour. W chińskim Fuzhou Polskę reprezentuje tylko jedna para – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Nasze zawodniczki rozpoczęły zmagania od środowych kwalifikacji.

Rozstawione w kwalifikacjach z numerem 3 Polki w I rundzie trafiły wolny los. W drugiej rundzie trafiły na parę z Tajlandii Rumpaipruet Numwong/Khanittha Hongpak, która w pierwszym meczu pokonała mało znany duet z Japonii. Brzostek i Kołosińska mecz, którego stawką był awans do turnieju głównego, rozpoczęły bardzo dobrze. Pierwszego seta nasze reprezentantki wygrały pewnie do 16, jednak problemy zaczęły się w secie drugim. Rywalki doprowadziły do zaciętej końcówki, w której przewaga mogła się przechylić na jedną lub drugą stronę. Na szczęście w ostatnich piłkach tego spotkania to Polki zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały 26:24.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek tym samym znalazły się w turnieju głównym, gdzie w czwartek i w piątek rywalizować będą w rozgrywkach grupowych.

Kołosińska/Brzostek POL [3] – Numwong/Hongpak THA [14] 2:0
(21:16, 26:24)