Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Özge Çemberci: Wierzę w mój zespół

Özge Çemberci: Wierzę w mój zespół

fot. Łukasz Krzywański

- Chcemy jutro powalczyć o brązowy medal. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie wrócić do gry z wyniku 0:2, ale wierzę w mój zespół i w naszych fanów - mówi przed spotkaniem numer trzy z Atomem Treflem Sopot Özge Çemberci, rozgrywająca dąbrowianek.

Czy to prawda, że przed przedłużeniem kontraktu z ekipą z Dąbrowy Górniczej otrzymałaś sporo ofert z innych klubów?

Özge Çemberci:Tak, to prawda. Większość z nich była z zespołów występujących w lidze tureckiej.

Co zatem zadecydowało, że wśród tych ofert najlepsza okazała się ta z twojej aktualnej ekipy?Szczerze, uwielbiam tutaj grać. Cieszę się, gdy mogę występować dla naszych wspaniałych fanów. Bardzo lubię moje koleżanki z zespołu, wszystkie osoby ze sztabu szkoleniowego. Uwielbiam mój klub. Myślę, że to są wystarczające powody, żeby pokazać, dlaczego postanowiłam tutaj zostać.

Wymieniłaś wiele powód, które przemawiały za pozostaniem w Dąbrowie Górniczej, ale czy jesteś w stanie jeden z nich wskazać jako ten najważniejszy?

Najważniejszy powód? Zapytałam samą siebie co chce osiągnąć i moje serce podpowiedziało mi, że powinnam zostać w Dąbrowie Górniczej.

Przez czas pobytu w Polsce udało Ci się poznać nieco ORLEN Ligę. Jak możesz ocenić te rozgrywki?

ORLEN Liga jest bardzo silna i wyrównana. Wszystkie wyniki są w niej możliwe – ostatnia ekipa jest w stanie zwyciężyć z liderem. To świadczy o tym, że w tych rozgrywkach jest wszystko to, co najważniejsze w siatkówce.

Zostajesz na kolejny rok w Polsce – to chyba też najlepszy dowód na to, że nasz kraj przypadł ci do gustu?

Jak już wspomniałam kiedyś – uwielbiam Polskę. Ten rok był dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Jestem szczęśliwa, mogąc współpracować z wszystkimi otaczającymi mnie ludźmi. W naszej ekipie jest wspaniały duch. Nie da się tego poczuć, będąc z boku. Ja czuję to od pierwszych chwil w zespole. Chcemy jutro powalczyć o brązowy medal. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie wrócić do gry z wyniku 0:2, ale wierzę w mój zespół i w naszych fanów.

Póki co najważniejszym celem jest niewątpliwie walka o brązowy medal, ale przedłużając kontrakt, na pewno pojawiły się myśli dotyczące celów na kolejny sezon. Jakie wyzwania stawiasz sobie w przyszłości?

Jednej rzeczy jestem pewna, jeśli chodzi o cele na przyszły sezon – chce zdobyć Puchar CEV. Udało mi się wywalczyć Ligę Mistrzyń, ale nie miałam okazji odnieść sukcesu w Pucharze CEV. To jest dla mnie podstawowy cel. W dalszej kolejności oczywiście złoty medal w rozgrywkach ligowych. Jestem głodna sukcesów (uśmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved