Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Muszynianki sparowały z Developresem

Muszynianki sparowały z Developresem

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna sparowały z aspirującym do gry w ORLEN Lidze Developresem Rzeszów. Górą był zespół z Doliny Popradu, który pokonał beniaminka I ligi kobiet w czterech setach.

Beniaminek I ligi kobiet intensywnie przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do ORLEN Ligi. W oczekiwaniu na mecze z Pałacem Bydgoszcz i przegranym rywalizacji pilanek z Karpatami Krosno podopieczne Marcina Wojtowicza sprawdziły się w rywalizacji z walczącym o 5. miejsce ekstraklasy, Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bankiem BPS Muszyna. Mimo że oba zespoły podeszły do spotkania bardzo treningowo, zdecydowanie lepszą drużyną była ekipa znad Popradu. Drużyna Bogdana Serwińskiego gładko wygrała pierwszą odsłonę meczu, oddając rzeszowiankom jedynie 14 oczek. Muszynianki równie gładko wygrały sety numer dwa i trzy. Najwięcej walki było w czwartej i ostatniej partii. W niej Developres przegrał 20:25.

Zwycięstwo nad Developresem było dobrym prognostykiem dla Polskiego Cukru Muszynianki przed wyjazdem do Bielska-Białej. Przypomnijmy, że zespół z Doliny Popradu z tamtejszym BKS-em Aluprofem walczy o 5. miejsce ORLEN Ligi, premiowane grą w europejskich pucharach. W rywalizacji do dwóch zwycięstw podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadzą z bialankami 1:0.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS – KS Developres Rzeszów 4:0
(25:14, 25:18, 25:18, 25:20)