Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rozpoczyna się „gorączka transferowa” we Włoszech

Rozpoczyna się „gorączka transferowa” we Włoszech

fot. archiwum

Rozgrywki włoskiej Serie A mężczyzn jeszcze nie dobiegły końca, a już słychać pierwsze spekulacje dotyczące ruchów transferowych. Najważniejszą informacją jest jednak ta o zmianie siedziby jednego z silniejszych klubów, Bre Lannutti.

Przede wszystkim ekipa Bre Lannutti Cuneo ma pozyskać nowego sponsora, którym będzie firma Fiat, co znów łączy się z transferem klubu do Turynu. Co ciekawe, zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy nadal przebywaliby w Cuneo, a w PalaBreBanca trenowaliby od poniedziałku do piątku, zaś do Turynu przenosiliby się dopiero w soboty, by móc odbyć tam trening na dzień przed niedzielnym starciem. Obie strony doszły już do porozumienia, a współpraca klubu z miastem Turyn miałaby trwać trzy lata. To jednak nie wszystko – wiele wskazuje na to, iż wraz z pozyskaniem nowego sponsora, który wyłoży nie małe pieniądze, zmieni się także osoba trenera Bre Lannutti. Miejsce Roberto Piazzy, na którego zakusy czyni Diatec Trentino, ma zająć Radostin Stojczew. Wraz z bułgarskim szkoleniowcem do zespołu zawitałby również inny Bułgar – Matej Kazijski, a także po roku spędzonym w Kazaniu – Nikola Grbić.

Z innych wieści transferowych niemal pewne jest już to, że Ivan Zaytsev opuści Lube Macerata i spróbuje swoich sił w rosyjskiej Superlidze, w Dynamie Moskwa. W szeregach biancorossich już trwają poszukiwania jego zastępcy, którym najpewniej będzie ktoś z trójki Cwetan Sokołow/Luca Vettori/Aleksandar Atanasijević. Zmiany zajdą także w Andreoli Latina, w której miejsce trenera Dario Simoniego zajmie Gianlorenzo Blengini. Powody do radości mogą mieć natomiast kibice Casy Modena, bowiem Bruno Rezende tym razem zdecydował się prolongować umowę i zostać w szeregach gialloblu na kolejny sezon. Kontrakt przedłużył również Angelo Lorenzetti, który w Modenie pozostanie na kolejne trzy lata.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved