Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie juniorki na ostatniej prostej przed kwalifikacjami do ME

Polskie juniorki na ostatniej prostej przed kwalifikacjami do ME

fot. archiwum

Dobiegają końca przygotowania reprezentacji Polski juniorek do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Kosatki w czwartek wylatują do Włoch, gdzie o jeden bilet na ME zagrają z gospodyniami, Dunkami i Hiszpankami.

Siatkarki reprezentacji Polski juniorek szlifują formę w Szczyrku przed kwalifikacjami do mistrzostw Europy, które już w najbliższy weekend odbędą się we Włoszech. Jednak sen z powiek trenerowi Kosatce spędzają kontuzje zawodniczek. Pewne jest, że w kwalifikacjach nie zagra Magdalena Damaske, która dziś ma przejść zabieg artroskopii barku. Na problemy zdrowotne narzeka także chociażby Paulina Bałdyga, ale wielce prawdopodobne jest, że jednak ona uda się wraz z koleżankami do Italii. – Cały cykl przygotowawczy przebiega zgodnie z planem. Zagraliśmy sparingi, które mieliśmy wcześniej zaplanowane. Treningi również odbywają się tak, jak należy. Ale przygotowania zakłócają nam kontuzje, choć próbujemy jakoś im zaradzić – powiedział szkoleniowiec polskich juniorek, Grzegorz Kosatka.

W trakcie przygotowań biało-czerwone rozegrały kilka pojedynków towarzyskich, w których mierzyły się między innymi z Rosjankami, Tauronem Banimex Dąbrowa Górnicza oraz kadetami. – Szczególnie w sparingach z Rosjankami forma dziewczyn była jeszcze daleka od ideału. Spodziewałem się, że w spotkaniu z zespołem z Dąbrowy Górniczej zaprezentują lepszą grę. Wcześniej zagraliśmy również mecz z kadetami, w którym postawa dziewczyn była dużo lepsza. Chłopcy na początku troszkę oszczędzali dziewczyny, ale później zaczęli już grać męską siatkówkę – zaznaczył Kosatka.

W kwalifikacjach dojdzie do nieco kuriozalnej sytuacji, bowiem w jednej grupie walczącej o przepustkę na juniorski czempionat Starego Kontynentu znalazł się zarówno mistrz, jak i wicemistrz Europy kadetek z poprzedniego sezonu. Wydaje się, że to właśnie pomiędzy Polską a Włochami rozstrzygnie się sprawa awansu. Jednak trener biało-czerwonych przestrzega przed lekceważeniem dwóch pozostałych przeciwników, czyli Hiszpanii i Danii. – Koncentrujemy się obecnie na meczu z Hiszpanią. Interesuje nas tylko ten pojedynek. Nie wybiegamy w przyszłość, bo wszyscy rywale są dla nas mocni – podkreślił Kosatka. – Wcześniej nie widziałem, jak grają hiszpańskie kadetki. Za to jako juniorki prezentują się bardzo dobrze. Dlatego skupiamy się tylko na tym przeciwniku. Później będziemy zastanawiać się nad tym, co będzie w sobotę i w niedzielę – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved