Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi: Obecność Skry w finale nie jest niespodzianką

Andrea Anastasi: Obecność Skry w finale nie jest niespodzianką

fot. Joanna Skólimowska

Bełchatowianie wygrali ligę 7 razy z rzędu w latach 2005-2011, po czym krwi mocno napsuli im właśnie rzeszowianie. Najpierw pokonali ich w finale w 2012 r., a rok później odprawili już w I rundzie play-off. Jednak teraz Skra znowu wyrasta na faworyta rywalizacji.

Gdybym miał stawiać pieniądze, do mistrzostwa wytypowałbym Skrę – nie ukrywa w rozmowie z Super Expressem Andrea Anastasi, były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy.

Obecność Skry w finale nie jest niespodzianką – komentuje Anastasi. – Po pewnych problemach na początku sezonu ustabilizowała grę i teraz ma niezwykle wyrównany zespół ze wspaniałym w play-off Mariuszem Wlazłym i najlepszym moim zdaniem skrzydłowym ligi – Facundo Contem. Z kolei Resovia nie zaliczyła wybitnego sezonu, walkę półfinałową z Zaksą wygrała przede wszystkim sercem, a nie tylko czysto siatkarskimi umiejętnościami. Czasem i takie detale decydują, więc sprawa i teraz jest otwarta.

Przewagę własnego parkietu ma w finale wyżej rozstawiona po sezonie zasadniczym Resovia.To jej się przyda, po pierwsze dlatego, że gracze lepiej wypoczną po wyczerpującym półfinale, po drugie to istotne ze względu na ewentualny piąty mecz – uważa Anastasi. – W Rzeszowie gra się niezwykle ciężko. Widać było w półfinale z ZAKSA, co potrafi zrobić tamtejsza publiczność, to bodaj najlepsza widownia w Polsce pod względem pomagania swojej drużynie.

 

 

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved