Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Czeka nas ciężkie zadanie

Rafał Buszek: Czeka nas ciężkie zadanie

fot. Izabela Kornas

AZS Olsztyn w drugim meczu uległ 2:3 AZS-owi Politechnice Warszawskiej. - Myślę, że trochę zabrakło sił, opuściły nas i w tie-breaku to już tylko zespół z Warszawy grał - podsumowuje przyczyny przegranej Rafał Buszek, przyjmujący olsztynian.

Olsztynianie nie poszli za ciosem i w drugim meczu z AZS-em Politechniką Warszawską przegrali 2:3. – Myślę, że trochę zabrakło sił, opuściły nas i w tie-breaku to już tylko zespół z Warszawy grał. Dwa mecze, dwa tie-breaki – to tylko pokazuje, że są to bardzo wyrównane drużyny i na pewno czekają nas niestety dwa mecze w Warszawie, a Politechnika gra bardzo dobrze u siebie, więc to zadanie będzie bardzo ciężkie – podkreśla Rafał Buszek.

Do spotkań w stolicy został niecały tydzień, więc i czasu na ewentualne korekty gry zostało bardzo mało. – Ciężko teraz jeszcze coś poprawiać, już jest koniec sezonu. Myślę, że na pewno potrzebna jest regeneracja sił i trzeba zagrać swoją siatkówkę, to jest najważniejsze na dzień dzisiejszy. Dobrze, że jest kilka dni do tego meczu. Miejmy nadzieję, że to będą fajne spotkania i że nie będą pięciosetowe – mówi przyjmujący zespołu z Olsztyna.

Dwa mecze zakończone pięcioma zaciętymi setami wyraźnie wskazują na wyrównany poziom obu zespołów, stąd zdaniem przyjmującego olsztynian biorą się te sety wygrywane do 17, a potem przegrywane w takim samym stosunku małych punktów. – Ja bym patrzył na to, że to są dwa wyrównane zespoły. Niuanse decydują, że jedna drużyna wypracowuje przewagę i utrzymuje ją do końca, także ciężko na gorąco po meczu powiedzieć, w jakim elemencie drużyna była lepsza, czy czegoś brakowało – mówi Buszek.W obu meczach z warszawianami Rafał Buszek pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając w sumie najwięcej punktów dla swojej drużyny. Zresztą cały ten sezon jest dla niego udany, co zaowocowało powołaniem do kadry. Jednak on sam na razie o tym nie myśli, bo skupia się wyłącznie na najbliższych spotkaniach. – Na ocenę sezonu zaczekam do jego zakończenia, teraz mamy najważniejszy cel przed nami. Fajnie się gra, cieszę się, że jestem w Olsztynie, ale skupiamy się teraz na tych najważniejszych meczach – kończy swoją wypowiedź przyjmujący AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved