Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Philippe Blain nie jest już trenerem Montpellier

Philippe Blain nie jest już trenerem Montpellier

fot. archiwum

Pierwsze rozstrzygnięcia w Ligue A nie pozostały bez konsekwencji kadrowych.  Philippe Blain nie będzie już trenerem Montpellier, zostanie jednak w klubie w charakterze doradcy. Z kolei z Beauvais pożegnał się Emanuele Zanini, pomimo ważnego kontraktu.

Ten sezon nie był udany dla Montpellier, które zajęło 12. miejsce, ostatnie gwarantujące utrzymanie w lidze. Taki wynik nie mógł pozostać bez konsekwencji i teraz klub z południa Francji czeka wiele zmian, przede wszystkim ta dotycząca osoby szkoleniowca. Phillipe Blain nie będzie już dalej trenerem, jego miejsce zajmie Loïc Le Marrec, w przeszłości rozgrywający Les Bleus, który ostatnie cztery sezony spędził właśnie w Montpellier. Jego asystentem będzie Arnaud Josserand, który w przeszłości już był pierwszym trenerem ekipy z Langwedocji, a w zeszłym sezonie pełnił obowiązki drugiego trenera. Blain zaś obejmie w klubie funkcję doradczą dotyczącą rozwoju klubu.

Gorszą wiadomością jest natomiast fakt, że Louis Nicollin, główny sponsor klubu, zdecydował się przykręcić kurek z pieniędzmi. Z klubem już się pożegnali Mateusz Mika i Matteo Martino. Zaś co do Rafaëla Redwitza i Juliena Lyneela, dwóch najważniejszych zawodników, jeszcze nie wiadomo, czy zostaną, bo klub dał im wolną rękę. – Jeśli dostaną dobrą ofertę, pozwolimy im odejść – powiedział Jean-Charles Caylar, prezes klubu.

Do zmian na ławce trenerskiej doszło też w Beauvais. Po odpadnięciu w ćwierćfinale z Chaumont z funkcji trenera zrezygnował Emanuele Zanini, mimo że miał jeszcze ważny kontrakt. Wedle komunikatu zamieszczonego na oficjalnej stronie klubu decyzja ta jest podyktowana sprawami „rodzinnymi i logistycznymi. Do jego odejścia przyczyniły się warunki do treningu związane z problemami z dostępnością Elispace (hala, w której grają siatkarze Beauvais – przyp. red.), ponieważ nigdy w swojej karierze nie miał do czynienia z taką sytuacją”. Klub z Pikardii rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Ciąg dalszy roszad nastąpi…źródło: inf. własna, lnv.fr, midilibre.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved