Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Mamy nadzieję, że kibice nam pomogą

Michał Łasko: Mamy nadzieję, że kibice nam pomogą

fot. Izabela Kornas

Jastrzębianie nie zwalniają tempa, zbierając siły do walki o brąz. - Przewaga będzie taka, że pierwsze dwa mecze gramy u siebie - o atucie własnej hali mówi Michał Łasko. -  Rozgrywaliśmy świetne mecze, gdy atmosfera w hali była gorąca - dodał Lorenzo Bernardi.

Wicemistrz Polski, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, stanie naprzeciw podopiecznych Lorenzo Bernardiego w starciu o brąz. Jastrzębianie, którzy swoje starcie półfinałowe zakończyli w trzech meczach, musieli czekać na rozstrzygnięcia w drugiej parze. Jak zgodnie podkreślali zawodnicy ze Śląska, fakt, z kim przyjdzie im walczyć w małym finale, nie miał większego znaczenia. – Dużej różnicy nie ma, bo wszystkie cztery zespoły, które doszły do półfinałów, grają dobrą siatkówkę – podkreślił Michał Łasko. Kapitan zespołu z Jastrzębia-Zdroju dodał przy tym, że walka o brązowy medal, mimo że toczona nieco w cieniu finału, nie jest bez znaczenia. I poza samym miejscem na podium siatkarskiej ekstraklasy daje też przepustkę do gry w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. – Dla nas brązowy medal jest bardzo ważny, dlatego też, że pozwala klubowi w kolejnym sezonie grać w Lidze Mistrzów. Z tego też powodu ze wszystkich sił będziemy o to walczyć – o dodatkowej motywacji, której jastrzębianom nie brakuje, mówił as Jastrzębskiego Węgla.

Jak zaznaczył trener jastrzębian. przy wyrównanym poziomie zespołów z tzw. wielkiej czwórki siatkarskiej ekstraklasy przed jego podopiecznymi, niezależnie z kim przyszłoby się mierzyć jastrzębianom, wyjątkowo trudne zadanie. – Zdawałem sobie sprawę, że z kimkolwiek będziemy grać o brąz, będzie to bardzo dobry zespół. Zarówno Resovia Rzeszów, jak i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prezentują bardzo wysoki poziom gry – zaznaczył Włoch, przestrzegając jednak, że nie należy koncentrować się tylko na rywalach. – W tej chwili najlepiej skupić się na naszym położeniu, ponieważ nie jest łatwo odzyskać to, co mieliśmy. Tę mentalną energię po półfinale ze Skrą Bełchatów – kontynuował. Podobnie jak Michał Łasko szkoleniowiec zespołu z Jastrzębia-Zdroju odniósł się do celu, jaki wciąż jest przed jastrzębianami, nie zapominając przy tym o przepustce do gry w europejskich pucharach. – Wiemy, jak ważne będzie zdobycie medalu, oczywiście sam medal już jest dobrym wynikiem, ale dodatkowo zwycięzca tej konfrontacji wystąpi w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. I wiemy, że dla klubu, dla zawodników, dla nas wszystkich te rozgrywki mają szczególne znaczenie. Dlatego też jestem w stu procentach pewien, że we wtorek będziemy gotowi na walkę z ZAKSĄ, choć powtórzę, że to naprawdę silny rywal – zaznaczył Lorenzo Bernardi.

Na tym etapie rozgrywek trudno mówić o elemencie zaskoczenia, obie ekipy znają się znakomicie. Kędzierzyńsko-jastrzębskie rywalizacje toczyły się bowiem nie tylko w fazie zasadniczej PlusLigi, ale obu ekipom przyszło grać ze sobą w finale Pucharu Polski. Przed zespołem ze Śląska okazja do rewanżu, jak zaznaczył Michał Łasko, nie bez znaczenia będzie rozkład meczów, który jastrzębianie zawdzięczają zakończeniu fazy zasadniczej na trzecim miejscu, przy czwartej pozycji ZAKSY. – Jedyna przewaga będzie taka, że pierwsze dwa mecze będziemy mogli rozegrać u siebie i mamy nadzieję, że kibice nam pomogą w tym niełatwym zadaniu. ZAKSA wiele razy pokazała, że gra ładną siatkówkę, więc na pewno będzie to trudne starcie – o atucie własnej hali mówił kapitan Jastrzębskiego Węgla. Wiary we wsparcie sympatyków Jastrzębskiego Węgla nie krył także Lorenzo Bernardi. Wierzę, że na te mecze hala będzie wypełniona po brzegi, bo potrzebujemy wsparcia naszych kibiców, ich energii. A zwykle kiedy atmosfera w hali była gorąca, to z reguły rozgrywaliśmy świetne mecze i wygrywaliśmy. Zatem spodziewam się kompletu widzów, pomimo tego, że nie walczymy o złoto, a o brąz – z optymizmem zakończył szkoleniowiec.źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved