Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci najlepsi w Belgii

Polscy kadeci najlepsi w Belgii

Z tarczą z belgijskiego Liege wracają podopieczni Sebastiana Pawlika. Biało-czerwoni jak burza przeszli przez trzydniowy turniej. W półfinale polscy kadeci nie dali żadnych szans Holendrom. Podobnie jak w finale rówieśnikom z Finlandii.

Polscy kadeci bardzo udanie rozpoczęli sezon reprezentacyjny. W Belgii wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie jednego seta. W pozostałych spotkaniach drużyna prowadzona przez Sebastiana Pawlika okazała się bezkonkurencyjna. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni 3:1 wygrali z reprezentacją Holandii, a po zwycięstwie w trzech setach zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca do półfinału, w którym ponownie zmierzyli się z Holendrami, którzy weszli do niego dzięki wygranej 3:2 w barażu z Czechami.

Półfinał zdecydowanie należał do Polaków, którzy bez większych problemów awansowali do wielkiego finału. W ostatnim spotkaniu nasi siatkarze w trzech setach rozprawili się z młodymi Finami.

W turnieju w Liege zagrali: Łukasz Dąbrowski, Kamil Droszyński, Michał Moniak, Jakub Ziobrowski, Patryk Niemiec, Hubert Piwowarczyk, Dawid Woch, Łukasz Ciesiółka, Damian Domagała, Bartosz Kwolek, Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Masłowski.