Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Paulina Bałdyga: To wielki prezent i wyróżnienie

Paulina Bałdyga: To wielki prezent i wyróżnienie

fot. Joanna Pacak

- Myślę, że powołanie do reprezentacji zawsze jest niespodzianką, tym bardziej że mam zaledwie siedemnaście lat - mówi Paulina Bałdyga, rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek, która wraz z kadrą przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do ME.

Na początku gratuluję powołania do seniorskiej kadry Polski. To chyba wspaniały wielkanocny prezent?

Paulina Bałdyga: – Dziękuję, zgadzam się z tym, że jest to wielki prezent oraz ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że otrzymałam taką szansę od trenera Piotra Makowskiego.

Domyślam się, że nie byłaś bardzo zaskoczona powołaniem, biorąc pod uwagę fakt, że w zeszłym sezonie współpracowałaś już z reprezentacją. Jak wspominasz tamten czas?– Myślę, że powołanie do reprezentacji zawsze jest niespodzianką, tym bardziej że mam zaledwie siedemnaście lat. Po świętach Bożego Narodzenia pomagałam reprezentacji przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, gdyż w ostatniej chwili kontuzji doznała Joanna Wołosz. Czas spędzony z reprezentacją na zgrupowaniu w Spale, a potem w Łodzi wspominam jako cudowną przygodę, podczas której mogłam współpracować z zawodniczkami, które podziwiam w telewizji. Dla mnie był to wielki zaszczyt, że mogłam być tam z tak wspaniałymi ludźmi i uczyć się od najlepszych.

W ostatnim czasie twój grafik jest bardzo napięty. Nie tak dawno brałaś udział w mistrzostwach Polski juniorek, podczas których zajęłaś drugie miejsce z MOS-em Wola Warszawa. Aktualnie z reprezentacją juniorek przygotowujesz się do kwalifikacji mistrzostw Europy. Zmęczenie nie daje o sobie jeszcze znać?

– Wiosna jest zawsze okresem natężonej pracy. Bezpośrednio po zakończonym sezonie pierwszej ligi rozpoczęłam rozgrywki młodzieżowe ze stołecznym zespołem. Bardzo się cieszę, że udało się je zwieńczyć srebrnym medalem. Fakt ten rekompensuje zmęczenie sezonem. Obecnie znajduję się w Szczyrku na zgrupowaniu kadry juniorek. Za nasz cel stawiamy sobie dobre granie na zbliżającym się turnieju kwalifikacyjnym oraz awans do mistrzostw Europy. Staramy się krok po kroku realizować nasze założenia, mimo niewielkich kontuzji i urazów.

We wspomnianym turnieju kwalifikacyjnym zagracie z Danią, Hiszpanią i Włochami. Wydaje się, że to właśnie Włoszki będą najtrudniejszym przeciwnikiem.

– Nie można nikogo lekceważyć. Nigdy jeszcze nie grałyśmy z Hiszpankami i Dunkami. Uważam, że jeśli podejdziemy do meczów w pełni skoncentrowane i zaangażowane, to nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem zwycięstw. To trochę śmieszne, że dwa najlepsze zespoły z ubiegłorocznych ME kadetek muszą walczyć w jednej grupie. Włoszki znamy bardzo dobrze, na pewno będą chciały się zrewanżować za ubiegłoroczny finał. Będą miały także atut własnego boiska i doping kibiców. Myślę jednak, że nie stoimy na straconej pozycji. Postaramy się zagrać jak najlepsze zawody, a końcowy wynik spotkania jest sprawą otwartą.

Chwilę, ale dosłownie chwilę wytchnienia otrzymacie podczas Wielkanocy. Uda się wam odwiedzić rodzinne domy?

– Tak naprawdę to nie będziemy miały przerwy świątecznej, aby wyjechać do domu. Za to pierwszy dzień świąt będziemy miały wolny od treningów i spędzimy go z całą drużyną w Szczyrku.

Czego życzyć tobie, jak i całej drużynie w tym szczególnym czasie? Czego z kolei ty życzysz kibicom polskiej siatkówki?

– Przede wszystkim zdrowia, które jest najważniejsze oraz powodzenia we Włoszech. Kibicom zaś życzę spokojnych, radosnych świąt spędzonych w gronie rodziny, ciepłej atmosferze i wielu pozytywnych emocji siatkarskich na najbliższe miesiące. A także zadowolenia z juniorskich reprezentacji zarówno dziewczyn, jak i chłopców.

*Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved