Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zmiany na ławkach trenerskich w Jaworznie

Zmiany na ławkach trenerskich w Jaworznie

fot. archiwum

W sztabach szkoleniowych zespołów siatkówki MCKiS-u w Jaworznie nastąpiły personalne zmiany. Funkcje trenera drugoligowego zespołu mężczyzn objął Mariusz Łoziński, natomiast jego miejsce w zespole żeńskim zajął trener Eugeniusz Mularski.

Zakończyliśmy kolejny sezon siatkarski. Nadszedł czas podsumowań i przygotowań do kolejnego roku rywalizacji. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie prowadzi 12 zespołów siatkówki w tym dwie drużyny drugoligowe. Miniony sezon drużyny te zakończyły na dobrych miejscach: kobiety na szóstym, a mężczyźni na piątym. Trener drużyny mężczyzn pan Jacek Sowa, któremu w ubiegłym roku zaproponowałem prowadzenie zespołu siatkarzy przez jeden sezon, wykonał zadanie bardzo dobrze, ale zgodnie z wcześniejszą umową wraca do pracy z młodzieżą – mówi dyrektor MCKiS-u w Jaworznie, Mirosław Ciołczyk.

W związku z tym prowadzenie drużyny siatkarzy powierzyłem panu Mariuszowi Łozińskiemu. Ten bardzo doświadczony i zasłużony dla jaworznickiej siatkówki trener będzie miał bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie budowy i prowadzenia nowego zespołu, ale wierzę, że zadanie swoje wykona dobrze, ponieważ już wielokrotnie potwierdzał swoje wysokie trenerskie kwalifikacje – dodaje dyrektor Ciołczyk. – Jego rolę w siatkówce kobiecej przejmie pan Eugeniusz Mularski. To jest szansa dla młodego trenera i długoletniego naszego siatkarza na osiągnięcie sukcesu w siatkówce seniorskiej. Do tej pory szkolił nasze drużyny młodzieżowe. Zmiany te są częścią zmian w organizacji szkolenia sportowego w MCKiS-ie. Chcemy jeszcze większą uwagę zwrócić na szkolenie dzieci i młodzieży. Celem jest osiągniecie co najmniej tak dobrych wyników jak kilka lat wcześniej. Przypomnę, że w kategoriach młodzieżowych wygrywaliśmy w województwie i zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski. Efektywne szkolenie pozwoli opierać się w drużynach seniorskich na naszych wychowankach. Stwarzanie możliwości rozwoju dzieci i młodzieży z Jaworzna to jedno z głównych zadań, jakie postawiło przed sobą Miejskie Centrum Kultury i Sportu – dodał dyrektor MCKiS-u w Jaworznie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved