Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tore Aleksandersen wierzy w wygrane nad Chemikiem

Tore Aleksandersen wierzy w wygrane nad Chemikiem

fot. Łukasz Krzywański

- Jestem przekonany, że możemy wygrać obydwa mecze u siebie - przyznał opiekun Impelu Wrocław, Tore Aleksandersen. Wrocławianki w dwóch meczach z Chemikiem wygrały tylko seta i o przedłużenie szans na zdobycie złotych medali powalczą w hali Orbita.

W dwóch pierwszych spotkaniach finałowych ORLEN Ligi zwycięstwa odnosiły siatkarki Chemika Police. Choć Impel Wrocław przez większą część dwumeczu był równorzędnym rywalem dla beniaminka z północy Polski, to musiał pogodzić się z porażkami. Szkoleniowiec Impelu, Tore Aleksandersen, nie jest jednak zawiedziony postawą swoich podopiecznych. – Uważam, że rozegraliśmy dwa mecze na dobrym poziomie. Pokazaliśmy w nich, że potrafimy walczyć – skomentował Norweg. – Jednak pod koniec setów zdarzyło się kilka prostych błędów technicznych i taktycznych, które wykorzystał zespół Chemika Police. Musimy zatem jeszcze bardziej popracować nad naszą grą, żeby nie ułatwić zespołowi z Polic zdobywania punktów – uzupełnił.

Mimo zadowalającej gry wrocławianki musiały jednak uznać wyższość gwiazdozbioru z Polic. Co więc nie grało w zespole z Dolnego Śląska? – Przed następnym spotkaniem skupimy się najbardziej na grze w bloku i w obronie. Wszystkie te błędy są łatwe do naprawienia, dlatego jestem pewny, że w najbliższych meczach we Wrocławiu pokażemy skuteczniejszą grę – zapewnił Aleksandersen.

Trzeba przyznać, że sytuacja zespołu z Wrocławia nie jest komfortowa. Po dwóch porażkach siatkarki Impelu stoją pod ścianą i nie mają miejsca na pomyłki. Co prawda srebrne medale mają już w kieszeni, jednak na Dolnym Śląsku wciąż wierzą, że uda się wygrać dwa spotkania, doprowadzić do remisu i przenieść się do Polic, by tam stoczyć finałową batalię o złote medale ORLEN Ligi. – Jestem przekonany, że możemy wygrać obydwa mecze u siebie. Musimy oczywiście zagrać na najwyższym poziomie i korzystać z każdej możliwej okazji, aby zdobywać kolejne punkty – zakończył Tore Aleksandersen.źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved