Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Musimy być silni razem

Stephane Antiga: Musimy być silni razem

fot. archiwum

- Nie ma takiej możliwości, by przez cały sezon grała jedna drużyna. Przerwa po rozgrywkach ligowych jest zbyt krótka, by wystarczyła na pełną regenerację - uważa Stephane Antiga, który ma pomysł na ciężki sezon dla reprezentacji Polski.

Nie wiem, jak jest w Polsce z zaufaniem, lecz w moim interesie nie leży powoływanie zawodników z Bełchatowa czy moich kumpli, lecz stworzenie możliwie najlepszej drużyny. W przeciwnym razie nie odniosę sukcesu jako trener – mówi Stephane Antiga o swoich powołaniach do reprezentacji. – W reprezentacji nie muszę otaczać się przyjaciółmi, z nimi się jeździ na wakacje. Bełchatów zawsze pozostanie w moich wspomnieniach, bo to dla mnie wyjątkowe miejsce, lecz przyszedł czas na inne wyzwanie. Chcę odnosić sukcesy. Nie potrzebuję paczki kumpli, lecz facetów, którzy będą w stanie jako grupa pracować na tyle dobrze, by nawzajem podnosić swoje umiejętności i odnieść sukces w trudnym sezonie. To ma być team, który zbuduje atmosferę walki, a jeśli trafią się w nim jacyś moi przyjaciele czy koledzy, to będzie super. Jest to jednak ostatnie kryterium wyboru – twierdzi selekcjoner reprezentacji Polski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Stephane Antiga w wielu wypowiedziach powtarza, że dla niego najważniejsza będzie grupa, jaką stworzą powołani przez niego siatkarze. – Mam wrażenie, że wiele osób nadal nie rozumie, o co mi chodziło, gdy na początku mówiłem, że w budowaniu reprezentacji najważniejsza będzie drużyna, grupa jako całość. Nie chodziło mi o paczkę znajomych, lecz o taki zespół, w którym będzie lider oraz ci, którzy zmobilizują innych do jeszcze cięższej pracy. Chodzi o to, żeby ludzie wpływali na siebie w taki sposób, by grupa działała lepiej. Oczekuję, że w mojej drużynie będziemy także gotowi sobie pomagać, wspierać się, gdy zajdzie taka potrzeba. Wierzę, że przed mundialem uda nam się stworzyć taką ekipę. Musimy być silni razem – dodaje francuski szkoleniowiec.

Ten sezon dla reprezentacji Polski będzie mocno dociążony, jeśli chodzi o rozgrywki. Liga Światowa, Liga Europejska, kwalifikacje do mistrzostw Europy, Memoriał Wagnera i przygotowanie do MŚ, w końcu same mistrzostwa świata. – Nie ma takiej możliwości, by przez cały sezon grała jedna drużyna. Przerwa po rozgrywkach ligowych jest zbyt krótka, by wystarczyła na pełną regenerację. Także po Lidze Światowej nie będzie czasu na dłuższy odpoczynek, więc zawodnicy czas na oddech dostaną w trakcie światówki. Podchodzę do tego spokojnie, bo nie chcę ryzykować ich zdrowia. Jeśli jakiś zawodnik wróci po krótkich wakacjach, będzie powoli wprowadzany do zespołu. Najpierw potrenuje, potem dołączymy go do ekipy. Nagły powrót i podejmowanie ryzyka nie ma sensu – przyznaje Antiga. – Postaramy się wygrać wszystkie spotkania w Lidze Światowej i zakwalifikować do Final Six. Tym bardziej, że ten turniej odbywa się sześć tygodni przed mistrzostwami świata. Nasza drużyna i zawodnicy mogą bardzo wiele się nauczyć i podnieść swoje umiejętności. To ważne, bo moim zdaniem właśnie trudne, wymagające konfrontacje są najlepszym treningiem. Poza tym dokładnie zobaczymy, gdzie jest nasze miejsce w światowej czołówce. Być może też wyjdą nasze niedoskonałości czy słabości, które trzeba będzie wyeliminować przed mundialem.Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved