Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Glinka: My ustępujemy z reprezentacji

Małgorzata Glinka: My ustępujemy z reprezentacji

fot. Mariusz Harbatowicz

- Zdaję sobie sprawę z tego, że we Wrocławiu będzie trudniej, więc musimy się dobrze przygotować - przyznała po drugim meczu finałowym z Impelem Małgorzata Glinka. Była reprezentantka nie uniknęła także pytań o kadrę. - Idzie nowa era - dodała.

W wielkim finale ORLEN Ligi w sezonie 2013/2014 znalazły się zespoły Chemika Police oraz Impelu Wrocław. Pierwsza z ekip to tegoroczny beniaminek, który jest jednak naszpikowany gwiazdami wielkiego kalibru, natomiast druga drużyna pukała do ligowej czołówki przez ostatnie sezony. W pierwszych dwóch pojedynkach w Policach lepsze okazały się gospodynie, które pozwoliły wrocławiankom zdobyć tylko jednego seta. – Cieszymy się z tego zwycięstwa. Teraz czeka nas przerwa i z tego też się cieszymy. Myślimy o trzecim, czwartym pojedynku. Zdaję sobie sprawę z tego, że we Wrocławiu będzie trudniej, więc musimy się dobrze przygotować – powiedziała jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiej siatkówki, Małgorzata Glinka-Mogentale.

W pierwszym spotkaniu finałowym policzanki, nie bez problemów, wygrały 3:0. W drugim meczu ekipa prowadzona przez trenera Tore Aleksandersena również sprawiła beniaminkowi sporo kłopotów. Opiekun Chemika, Giuseppe Cuccarini, w pewnym momencie został zmuszony wprowadzić na plac gry Izabelę Kowalińską, która dała bardzo dobrą zmianę i walnie przyczyniła się do zwycięstwa policzanek. – Mamy kompletny skład. W play-off generalnie gra dwanaście zawodniczek, bo jak nie ma możliwości zmiany, to ciężko się gra samą szóstką. Grałyśmy już tak bardzo długo. Bardzo się cieszę, że Iza weszła i dała dobrą zmianę – pochwaliła koleżankę Glinka.

Po ogłoszeniu szerokiej kadry reprezentacji Polski mężczyzn przez Stephane’a Antigę przyszła również pora na podanie nazwisk zawodniczek, które będą reprezentowały Polskę w nadchodzącym sezonie kadrowym. Piotr Makowski trochę zaskoczył swoimi powołaniami, ponieważ w każde znalazło się bardzo wiele młodych siatkarek, które stoją dopiero u progu seniorskiej kariery. – O to chodzi. Idzie nowa era i są nowe nazwiska. Dziewczyny mają teraz czas, żeby się pokazać jako młode talenty. Generalnie jest teraz ciężko, więc dajmy im szansę na trenowanie, na zebranie doświadczenia. My ustępujemy jako starsze i życzymy im powodzenia – podsumowała dwukrotna mistrzyni Europy.źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved