Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jacek Pasiński pożegnał się ze Spartą Warszawa

Jacek Pasiński pożegnał się ze Spartą Warszawa

fot. Anna Mazurek

Wczorajszy mecz z reprezentacją Litwy był ostatnim dla Jacka Pasińskiego jako szkoleniowca pierwszoligowej Sparty. Po zapewnieniu bytu na zapleczu ekstraklasy Pasińskiego w przyszłym sezonie zastąpi w tej roli Agata Szustowicz.

W tym sezonie trener Jacek Pasiński dostał trudne zdanie utrzymania z młodym zespołem Sparty I ligi w Warszawie oraz osiągnięcie jak najlepszego wyniku z zespołem juniorek. Cel pierwszy został osiągnięty, warszawianki mimo ostatniego miejsca po rundzie zasadniczej w rozgrywkach o miejsca 7-9 okazały się lepsze od rywalek i pozostaną na tym szczeblu rozgrywek. Nieco gorzej poszło warszawiankom w rozgrywkach juniorskich – zespół odpadł już na etapie ćwierćfinału. – Rozstaliśmy się w zgodzie, to była nasza wspólna decyzja. Już przed tym sezonem rozmawialiśmy, że może to być mój ostatni sezon w Sparcie ze względu na ciągłe męczące dojazdy – mówi szkoleniowiec, który na co dzień mieszka w oddalonej o 120 kilometrów Łodzi. – Cieszę się, że udało nam się z tym zespołem pozostać w I lidze. W juniorkach jeden nieudany mecz z AZS-em Lublin kosztował nas chyba awans do półfinału. Tu złożyło się na to jeszcze kilka czynników, ja też przyznaję, że nie do końca udało mi się zapanować nad dwoma zespołami. Chcieliśmy połączyć treningi juniorek, które stanowiły też jakąś część zespołu seniorskiego i juniorek. 20 dziewczyn na treningu to jednak trudna sprawa i tu chyba był nasz błąd – opowiada Jacek Pasiński.

W środę były już trener Sparty zasiadł po raz ostatni na ławce trenerskiej warszawskiego zespołu w meczu towarzyskim z reprezentacją Litwy. Sparta przegrała 0:3 w setach do 23, 17 i 17, warszawianki nie umiały zatrzymać przede wszystkim liderki przyjezdnego zespołu, Valdonė Petrauskaitė, która na co dzień jest zawodniczką Lokomotivu Baku. Po spotkaniu Jacek Pasiński pożegnał się z zawodniczkami i wyjechał… do Łodzi, gdzie najprawdopodobniej podejmie nową pracę. – Jesteśmy już nawet nie po słowie, a po dwóch z prezesem Marcinem Chudzikiem. W przyszłym sezonie będę chciał zbudować zespół młodej ekstraklasy w Budowlanych i spróbować stworzyć w tym klubie siatkówkę młodzieżową – mówi Pasiński. To właśnie z zespołem Budowlanych trener Jacek Pasiński rozpoczynał swą trenerską przygodę i święcił największe sukcesy, wprowadzając zespół od III ligi do ekstraklasy.

W Sparcie poszukiwania nowego trenera nie trwały zbyt długo. Jacka Pasińskiego na ławce trenerskiej zastąpi Agata Szustowicz, bardziej znana wcześniej jako zawodniczka pod nazwiskiem Jung. Nowa trener Sparty jeszcze nie tak dawno prowadziła zespół AZS-u LSW Warszawa, który rok temu walczył o awans do I ligi kobiet.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved