Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dario Simoni asystentem trenera reprezentacji Bułgarii

Dario Simoni asystentem trenera reprezentacji Bułgarii

fot. FIVB

Obecny pierwszy szkoleniowiec włoskiego zespołu Serie A z Latiny podpisał umowę z bułgarską federacją siatkówki. Dario Simoni będzie współpracował z pierwszym trenerem Bułgarów, również Włochem, Camillo Placi.

Przez ostatnie trzy lata Dario Simoni pracował jako asystent w sztabie Latiny, obejmując stanowisko pierwszego szkoleniowca wraz z rozpoczęciem 2014 roku. Simoni zjawi się w Bułgarii 21 kwietnia, bowiem na ten właśnie dzień Camillo Placi ustalił zbiórkę reprezentantów w stolicy kraju, Sofii. Bułgaria w tegorocznej Lidze Światowej zagra przeciwko Rosji, USA oraz Serbii.

Placi zapewnił, że każdy reprezentant kraju otrzyma tydzień wolnego przed rozpoczęciem przygotowań z kadrą niezależnie od tego, kiedy dany zawodnik zakończy udział w ligowej rywalizacji. Bułgarskich kibiców z całą pewnością ucieszył fakt, iż gotowość do ponownego reprezentowania kraju wyraził atakujący Olympiakosu Pireus, Bojan Jordanow.Tak, widzę szansę powrotu do reprezentacji. W zeszłym roku potrzebowałem przerwy. Zbyt wiele spraw nagromadziło się w moim życiu i doprowadziło do podjęcia decyzji o rezygnacji z kadry. Teraz skupiam się na sezonie w Grecji, a po jego zakończeniu będziemy mogli wrócić do rozmowy na temat kadry. Nie mówię nie – stwierdził zawodnik.

Placi obserwował również finały Ligi Mistrzów rozgrywane w Ankarze w ostatnich dniach marca oraz spotkał się z Matejem Kazijskim. Celem była oczywiście kwestia powrotu Kazijskiego do reprezentacji. Sam zawodnik nie chciał jednak udzielać żadnych informacji na ten temat. Bułgarska reprezentacja zagra dwa kontrolne spotkania przeciwko Australii na tydzień przed rozpoczęciem Ligi Światowej. Przed mistrzostwami świata Bułgarzy planują również kontrolne mecze przeciwko Argentynie, a także wyjazd do Francji i Belgii na sparingi z tamtejszymi zespołami.źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved