Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wojciech Żaliński wypożyczony do Kataru

Wojciech Żaliński wypożyczony do Kataru

fot. Arkadiusz Buczyński

Przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk, Wojciech Żaliński, najbliższe trzy tygodnie spędzi na wypożyczeniu w katarskim Al-Sadd. Jego zespół w eliminacjach Pucharu Emira poprowadzi Jerzy Strumiło, były szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

Niecodzienną okazję do gry w kraju szejków Wojciechowi Żalińskiemu zaoferował jego menadżer. Przyjmujący lada dzień uda się do Kataru, gdzie spędzi około trzy tygodnie. W podróży nie będzie mu towarzyszyć jego rodzina. – Franek nie ma paszportu, zresztą temperatury w tym okresie dochodzą tam „tylko” do 42 stopni Celsjusza – wyjaśnia Żaliński.

Emir Cup to jedna z najbardziej prestiżowych siatkarskich imprez w Katarze. W barwach Al-Sadd „Cisolla” rozegra przynajmniej trzy mecze w eliminacjach do tego turnieju. 21 kwietnia jego drużyna zagra z Al-Gharaffa, dwa dni później zmierzy się z Al-Shammal, a 28 kwietnia rywalizować będzie z ekipą Qatar. Ich udział w turnieju finałowym Emir Cup zależy od wyników uzyskanych w tych trzech eliminacyjnych grach.

Pod względem sportowym wyjazd dla Żalińskiego jest sporą niewiadomą. Prócz realizowania zawodowych ambicji ma jednak w Katarze do zaspokojenia również turystyczno-kibicowskie zachcianki. – Wiem o tym klubie tylko tyle, że w piłkarskiej drużynie Al-Sadd występuje Raul. To mój cel – muszę sobie z nim zrobić zdjęcie – śmieje się Żaliński.Były gwiazdor Realu Madryt nie jest jednak jedyną znaną twarzą związaną z Al-Sadd. Przyjmujący Lotosu Trefla w Katarze trenować będzie bowiem pod okiem… Jerzego Strumiło, który w latach 2009-2010 prowadził gdańskich siatkarzy w PlusLidze i I lidze. Wojciech Żaliński w Al-Sadd będzie występował na zasadzie wypożyczenia. Jego wyjazd do Kataru nie ma wpływu na jego ewentualną przyszłość w Lotosie Treflu.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved