Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Klocek: Nie będzie nam łatwo

Tomasz Klocek: Nie będzie nam łatwo

fot. Tomasz Tadrała

Dwie drużyny ze Śląska - PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia i AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - będą rywalami Wisły w turnieju barażowym o miejsce w I lidze kobiet. - Nie będzie nam łatwo, ale na pewno strach nas nie sparaliżuje - mówi Tomasz Klocek.

Obie wspomniane ekipy zajęły w miniony weekend trzecie lokaty w turniejach finałowych (odpowiednio w Gorlicach oraz Łodzi) i pod koniec kwietnia zagrają z broniącymi się przed spadkiem z I ligi wiślaczkami. Na zaplecze elity dostanie się tylko jedna z tych drużyn. – Skoro te zespoły nie wywalczyły teraz awansu, to widocznie sportowo nie są tak mocne, jak mogłoby się wydawać – mówi szkoleniowiec Wisły Tomasz Klocek. – Nie będzie nam łatwo, ale na pewno strach nas nie sparaliżuje. Przecież to my przystąpimy do turnieju z teoretycznie wyższej pozycji. Z drugiej strony bycie faworytem w ostatnich meczach I ligi, ze Spartą Warszawa, wcale nam nie pomogło, a wręcz zaszkodziło.

Jak mówi szkoleniowiec, w klubie zamierzają wkrótce przeanalizować grę przeciwników. – Liczę, że rywale nie będą mieć „z marszu” tak dobrze rozpisanej naszej taktyki jak drużyny z pierwszej ligi w trakcie sezonu i nie zdążą się dostosować do naszej gry. Zamierzamy wykorzystać rozwiązania, które się sprawdzały i czymś zaskoczyć przeciwników – mówi Klocek.

Wisła starać się będzie o organizację turnieju barażowego, ale w klubie zdają sobie sprawę, że rywali stać będzie na przedstawienie lepszej oferty. Z drugiej strony Gliwice i Pszczyna są na tyle blisko, że będzie można nawet codziennie dojeżdżać na mecze.Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved