Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kto poprowadzi siatkarzy Trefla? Kto trenerem w BBTS-ie?

Kto poprowadzi siatkarzy Trefla? Kto trenerem w BBTS-ie?

fot. archiwum

Rozgrywki PlusLigi jeszcze trwają, ale w zespołach, które już zakończyły rozgrywki rozpoczął się sezon transferowy. W Gdańsku i Bielsku-Białej trwają poszukiwania trenerów. Propozycję objęcia BBTS-u dostał między innymi Piotr Gruszka.

Szykuje się prawdziwa rewolucja w ekipie Lotosu Trefla Gdańsk. Po nieudanym sezonie PlusLigi z zespołu mogą odejść niemal wszyscy kluczowi zawodnicy, a władze klubu szukają szkoleniowca, który zbudowałby nową ekipę. Z informacji Przeglądu Sportowego wynika, że jedną z najbardziej prawdopodobnych opcji jest wybór na to stanowisko trenera z Włoch.

Do kandydata na szkoleniowca Trefla Andrei Gardiniego doszły teraz dwa nowe nazwiska: Roberto Santilliego, znanego z pracy m.in. w Jastrzębskim Węglu, a także byłego selekcjonera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego. – To prawda, także ci szkoleniowcy są brani przez nas pod uwagę, lecz nie jest tak, że nasza lista składa się tylko z tych trzech nazwisk – wyjaśnia prezes Lotosu Trefla Piotr Należyty.Prowadzimy rozmowy, tyle na razie mogę powiedzieć. Kiedy poznamy nazwisko nowego szkoleniowca naszej drużyny? Nie podam konkretnego terminu, lecz dobrze by było, gdybyśmy mieli jasność już na przełomie kwietnia i maja – uzupełnia prezes.

W tej chwili ważny kontrakt na kolejny sezon z doświadczonych graczy ma tylko Krzysztof Wierzbowski. Poza nim w Lotosie prawdopodobnie zostanie młodzież: Sławomir Stolc, Przemysław Stępień, Moustapha MBaye. Z wypożyczenia ma wrócić atakujący Damian Schulz. O resztę zespołu zadba już nowy szkoleniowiec, który być może będzie już znany w najbliższych tygodniach.Nowego trenera szuka również BBTS Bielsko-Biała. Propozycję ze stolicy Podbeskidzia otrzymał między innymi Piotr Gruszka. – Potwierdzam, że Piotr otrzymał taką ofertę. Wkrótce przeprowadzimy rozmowy, które powinny dać odpowiedź, czy dojdziemy do porozumienia z klubem – przyznaje menedżer zawodnika Jakub Malke. Przypomnijmy, że Gruszka w minionym sezonie nie znalazł klubu w PlusLidze i de facto zakończył swą bogatą karierę siatkarską.

450-krotny reprezentant Polski może zostać kolejnym byłym zawodnikiem biało-czerwonych, który w ostatnim czasie przejmuje klub PlusLigi. Przypomnijmy, że w tym sezonie jako samodzielni szkoleniowcy zadebiutowali już Sebastian Świderski i Robert Prygiel. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć, że trzeba się dobrze zastanowić, jakie się ma w życiu cele. Praca trenera dużo kosztuje i jeśli Piotr będzie jej oddany, będzie to jego droga, to niech się za nią bierze. Pytajcie jego o te sprawy, bo każdy ma swoje życie i swoje wybory – opowiada trener Świderski, który kończy właśnie z sukcesami pierwszy rok w PlusLidze.

Jeśli Gruszka obejmie ekipę z Bielska-Białej, będzie czekało go spore wyzwanie, bowiem BBTS w tym sezonie wyraźnie odstawał od reszty zespołów, zajął ostatnie 12. miejsce. Ekipa potrzebuje przede wszystkim wzmocnień i nowego szkoleniowca, bowiem jeszcze w trakcie sezonu odszedł Janusz Bułkowski, a w rolę strażaka wcielił się doświadczony i znany w Bielsku trener Wiktor Krebok. Oprócz Piotra Gruszki jest jeszcze kilku kandydatów na stanowisko trenera BBTS-u, jednak wśród nich są trenerzy, których zespoły jeszcze nie zakończyły rozgrywek, dlatego też na razie nie będziemy zdradzali ich nazwisk.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved