Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: „Dzika karta” nie dla Jastrzębskiego Węgla

KMŚ: „Dzika karta” nie dla Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie polecą do Brazylii walczyć o medal Klubowych Mistrzostw Świata. „Dzikie karty" ostatecznie otrzymały Trentino Volley i katarski Al-Rayyan. Gospodarzem turnieju będzie brazylijska Sada Cruzeiro.

Trentino Volley jest najbardziej utytułowanym klubem, jeżeli chodzi o te rozgrywki. Wygrywał tę imprezę w latach 2009-2012, a w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce. Katarski Al-Rayyan w Klubowych Mistrzostwach Azji zajął drugie miejsce po porażce 1:3 z Matin Varamin. W katarskim zespole występuje Christian Savani. Matin Varamin pod wodzą Daniele Bagnolego wywalczył bezpośredni awans do turnieju.

Tegoroczna edycja KMŚ odbędzie się w dniach 5-10 maja. Udział w niej weźmie osiem zespołów, w tym dwa europejskie. Jednym z głównych faworytów będzie na pewno Biełogorie Biełgorod, zwycięzca Ligi Mistrzów. O drugie z rzędu i drugie na własnym terenie zwycięstwo będą chcieli powalczyć na pewno gospodarze – Sada Cruzeiro. Poza już wymienionymi do Brazylii przyleci także zwycięzca Klubowych Mistrzostw Ameryki Płd. – UPCN. Strefę NORCECA będzie reprezentowało Guaynbao Mets z Portoryko, a z Afryki przyleci zwycięzca klubowych mistrzostw na tym kontynencie – tunezyjskie Esperance.

źródło: fivb.org, inf. własna