Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agata Durajczyk: To dla mnie ogromne wyróżnienie

Agata Durajczyk: To dla mnie ogromne wyróżnienie

fot. Piotr Woźniak

- Jeżeli reprezentacja w przyszłości ma prezentować odpowiedni poziom, to nie było innej możliwości niż odmłodzenie kadry. Rezultaty takich działań będą widoczne w przyszłości - mówi powołana przez trenera Makowskiego libero Agata Durajczyk.

Budowlane niedawno zakończyły sezon. Trochę przedwcześnie…

Agata Durajczyk: Zdecydowanie za wcześnie. Wydawało się, że jesteśmy w stanie zakończyć sezon na wyższej pozycji niż siódma. Niestety, kibice i zarząd nie mogą być zadowoleni. Oczywiście miałyśmy lepsze i gorsze momenty, ale więcej było tych słabszych chwil. Od stycznia nie wygrałyśmy meczu i jesteśmy tym zawiedzione. Śmiejemy się jednak, że zachowałyśmy tradycję, bo Budowlane przecież od trzech lat zajmują siódme miejsce na koniec sezonu.

Pani może się jednak cieszyć z powołania do kadry narodowej przez Piotra Makowskiego.To dla mnie oczywiście ogromne wyróżnienie. Był szok, kiedy dowiedziałam się, że zostałam powołana, choć wcześniej były ku temu pewne przesłanki. Tak naprawdę jeszcze nie znam nawet planu przygotowań. Do tej pory grałam w kadrze B, czyli zespole, który wyjeżdżał na uniwersjadę. Bardzo się cieszę, że teraz będę walczyła o występy w World Grand Prix i kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Jak pani wspomina grę w drugiej kadrze?

Reprezentacja B jest tworzona głównie z myślą o ogrywaniu zawodniczek i jedzie tam zaplecze pierwszej kadry. Z niektórych występów mogę być zadowolona, a z niektórych mniej. W 2011 roku w Shenzen zdobyłyśmy piąte miejsce, a w ubiegłym sezonie w Kazaniu czwarte. Teraz spotkało mnie większe wyróżnienie i będę walczyła o to, by być pierwszą libero.

O miejsce w składzie przyjdzie pani rywalizować z młodszymi od siebie Dorotą Medyńską i Anną Korabiec.

Tak naprawdę Anny Korabiec nie znam, bo to druga libero Pałacu Bydgoszcz i niewiele grała w tym sezonie. Trudno jest mi więc cokolwiek powiedzieć na jej temat. Z kolei z Dorotą byłyśmy w ubiegłym roku razem na uniwersjadzie w Kazaniu. Czas pokaże, która z nas będzie tą pierwszą. Wszystko zależy od naszej pracy oraz wizji trenera. Może być tak, że będziemy grały na dwie libero, jak w ubiegłym roku w kadrze B.

Kadra została całkowicie przebudowana i odmłodzona. To dobry ruch trenera Makowskiego?

To prawda, że w reprezentacji jest wiele młodych dziewczyn, a niektórych nie widzieliśmy jeszcze nawet w rozgrywkach ORLEN Ligi. Jeżeli reprezentacja w przyszłości ma prezentować odpowiedni poziom, to nie było innej możliwości niż odmłodzenie kadry. Rezultaty takich działań będą widoczne w przyszłości.

Rozmawiał Maciej Nowocień – więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved