Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Blok decydującym elementem

Młoda Liga: Blok decydującym elementem

Aż cztery z pięciu meczów dwudziestej czwartej kolejki rozgrywek Młodej Ligi kończyły się wygraną jednej z drużyn za trzy punkty, a do ich podziału doszło jedynie w Gdańsku. Starcie Resovii Rzeszów z AZS-em Olsztyn zaś zostało przełożone na 24 kwietnia.

Młodzi uczniowie ze Spały potrzebowali zaledwie 55 minut, aby rozprawić się z rówieśnikami z Bielska-Białej. Co prawda w początkowej fazie każdego z setów bielszczanie starali się dotrzymywać tempa rywalom i prowadzili z nimi grę punkt za punkt, jednak czas działał na korzyść miejscowych, wśród których prym wiedli Piotr Badura i Paweł Gryc. Uczniowie SMS-u, nie dość, że mylili się rzadziej od przyjezdnych, to przede wszystkim zagrali o wiele skuteczniej na siatce, co okazało się być ich kluczem do sukcesu.

SMS PZPS Spała – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0
(25:20, 25:16, 25:16)

Istną lekcję siatkówki od kędzierzynian otrzymali kielczanie, którzy w żadnym z setów nie zdołali nawiązać jakiejkolwiek walki z przeciwnikami. Gwoździem do trumny graczy z Kielc była przede wszystkim nieporadność w ataku, w którym prezentowali skuteczność na poziomie 24%, zdobywając zaledwie 17 punktów przy 38 oczkach rywali. Dodatkowo siatkarze z Opolszczyzny doskonale spisywali się w bloku, punktując nim aż cztery razy częściej od swoich rówieśników, zasłużenie wygrywając całe spotkanie. Najlepiej punktującym zawodnikiem wśród kędzierzynian był zaś Marcin Brzeziński i to on poprowadził ZAKSĘ do zwycięstwa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Polit. Świętokrzyska Effector Kielce 3:0
(25:17, 25:10, 25:14)

Choć w secie otwarcia, którego losy ważyły się do ostatniej piłki, więcej zimnej krwi zachowali stołeczni, to jednak to było wszystko, na co pozwolili im rywale z Jastrzębia-Zdroju. Co prawda Karol Łoza dwoił się i troił, aby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego teamu, ale po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania byli Konrad Formela, Mateusz Woźniak i Jakub Kupisz. Jastrzębianie doskonale spisywali się w elemencie bloku, którym zdobyli aż 21 oczek, co było przysłowiowym języczkiem u wagi i pozwoliło schodzić im z parkietu z tarczą.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 1:3
(30:28, 22:25, 20:25, 13:25)

Do podziału punktów doszło w Gdańsku, gdzie miejscowi podejmowali Czarnych Radom. Co prawda początkowo to przyjezdni nadawali ton grze, lecz w końcówce seta otwarcia gdańszczanie doszli do głosu, doprowadzając do walki na przewagi. Ostatecznie co prawda goście, za sprawą lepszej dyspozycji na siatce, cieszyli się z wygranej, lecz w kolejnych dwóch setach inicjatywa należała do gospodarzy, którzy doskonale radzili sobie w bloku. Dodatkowo w wysokiej dyspozycji znajdował się Bartosz Pietruczuk, wobec czego siatkarze Trefla mieli szansę zwyciężyć 3:1. Radomianie jednakże, nie mając nic do stracenia, podjęli rękawicę, a impuls do walki dał im Rafał Faryna i konieczne było rozegranie tie-breaka. Miejscowi nie zamierzali po raz kolejny pozwolić wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk i wykorzystując potknięcia przeciwników, postawili kropkę nad i.

Trefl Gdańsk – Czarni Radom 3:2
(26:28, 25:18, 25:13, 22:25, 15:11)

Ważne zwycięstwo odnieśli młodzi częstochowianie, wspierani przez nieco bardziej doświadczonych zawodników, na co dzień występujących w PlusLidze. W pierwszych dwóch setach nieco lepiej radzili sobie właśnie gracze spod Jasnej Góry, wśród których wyróżniali się zwłaszcza Michał Kaczyński, Dominik Miarka i Mariusz Marcyniak, lecz bydgoszczanie wcale nie zamierzali odpuszczać i w trzeciej odsłonie postawili wszystko na jedną kartę. Prowadzeni przez Remigiusza Szczuckiego-Kriese, zaryzykowali i dzięki dobrej postawie za linią dziewiątego metra przedłużyli swe nadzieje na zwycięstwo. To jednak wszystko, na co pozwolili im częstochowianie, którzy w czwartej partii dopełnili dzieła.

CS PSP AZS Częstochowa – Transfer Bydgoszcz 3:1
(27:25, 25:21, 23:25, 25:18)