Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga duńska: Ishøj Volley awansował do VolleyLigi

Liga duńska: Ishøj Volley awansował do VolleyLigi

fot. archiwum

Siatkarze Ishøj Volley zrealizowali cel, który postawili sobie na początku sezonu. Podopieczni Marcina Janczaka ogrywając w decydującym meczu DHV Odense, wywalczyli awans do duńskiej ekstraklasy, w całych rozgrywkach ponosząc zaledwie jedną porażkę.

Już na trzy mecze przed końcem rundy zasadniczej Ishøj Volley zapewnił sobie pierwsze miejsce w 1. dywizji wschodniej, co automatycznie wiązało się z możliwością rywalizacji o awans do elity. Jednak podopieczni trenera Janczaka nie zamierzali odpuszczać kolejnych meczów. W pokonanym polu pozostawili: KV61, Talentcenter Øst, a przede wszystkim KSV, z którym doznali jedynej porażki w sezonie. Lecz najważniejsze było dla nich starcie z triumfatorem grupy zachodniej – DHV Odense, bowiem jego zwycięzca automatycznie awansował do VolleyLigi. Wprawdzie mecz odbywał się w hali rywali, ale ekipa z Ishøj nie dała w nim przeciwnikom większych szans. W każdym z trzech setów uzyskiwała przewagę i stosunkowo pewnie kroczyła do zwycięstwa. Duża w tym zasługa świetnej zagrywki, która od razu przekładała się na lepszą grę w bloku oraz skuteczniejszą postawę na kontrze. – Zagraliśmy dobrze w zagrywce – najpierw pocelowaliśmy rywali ostrym flotem, a gdy się do niego przyzwyczaili, kopnęliśmy ich parę razy z wyskoku. To ustawiło cały mecz i dało nam upragniony awans – powiedział kapitan zespołu,Tomasz Guziałek.

Z awansu do elity bardzo zadowolony był także Marcin Janczak.Przygotowania do play-off zaczęliśmy cztery tygodnie temu. Mogliśmy sobie na to pozwolić dzięki ogromnej przewadze punktowej w lidze. Trenowaliśmy ciężej, a dzięki pomocy naszego statystyka wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać po rywalach – powiedział szkoleniowiec. – Sam pojedynek przebiegł bez niespodzianek. Wygraliśmy go szybko i pewnie. Zaangażowanie, motywacja oraz doskonałe przygotowanie były kluczem do uzyskania awansu. Uważam, że zespół wykonał świetną robotę, a każdy z zawodników dał z siebie 100%. Jestem dumny ze swojej drużyny – dodał.

– Tworzymy historię Ishøj Volley. Ten niewątpliwy sukces jest kolejnym krokiem w kierunku celu, jakim jest mistrzostwo kraju. Na przełomie trzech sezonów wykonaliśmy ogromną pracę, by stworzyć drużynę, która jest obecnie jedną z lepszych w Danii. Nie mówię tylko o poziomie sportowym, ale także organizacyjnym. Wprawdzie zawsze jest coś, co można poprawić, dlatego nie spoczywamy na laurach i nadal będziemy ciężko pracować – podkreślił Janczak.Teoretycznie dla Ishøj Volley sezon już się zakończył, ale jutro beniaminek VolleyLigi zagra jeszcze sparing z reprezentacją Danii U20, a przez kolejne tygodnie odbywać się będzie poszukiwanie zawodników, którzy mogliby go wzmocnić.

Ostatnie wyniki Ishøj Volley:

KSV – Ishøj Volley 0:3
(16:25, 16:25, 23:25)
Ishøj Volley – Talentcenter Øst 3:1
(25:19, 25:17, 19:25, 25:14)
Ishøj Volley – KV 61 3:0
(25:20, 25:22, 25:17)
DHV Odense – Ishøj Volley 0:3
(18:25, 19:25, 15:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved