Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Mogło to się skończyć troszkę inaczej

Katarzyna Mroczkowska: Mogło to się skończyć troszkę inaczej

fot. Piotr Woźniak

Impel przegrywa w finale z Chemikiem Police 0:2. Ogromną rolę odegrały końcówki setów, przegrane przez wrocławianki. - Jeżeli to wyeliminujemy, to rywalizacja we Wrocławiu na pewno będzie wyglądała inaczej - mówi Katarzyna Mroczkowska.

Wyjeżdżacie z Polic bez zwycięstwa, ale trzeba przyznać, iż była szansa i to duża w obu meczach na wygranie czegoś więcej, niż tylko jednego seta.

Katarzyna Mroczkowska: Dokładnie tak. Nie udało się wygrać w Policach, ale tak naprawdę mogło to się skończyć troszkę inaczej. Przegrałyśmy na własne życzenie kilka końcówek. Popełniałyśmy w nich sporo własnych błędów. Jeżeli to wyeliminujemy, to rywalizacja we Wrocławiu na pewno będzie wyglądała inaczej.

Z czego wynikały te przegrane końcówki? Bardziej była to wasza dekoncentracja czy jednak dobra gra Chemika?– Myślę, że jest to troszkę nasza wina. Nie potrafiliśmy naprawić własnych błędów. Presja wywierana przez siatkarki z przeciwnej drużyny też nie pozostaje bez znaczenia. Moim zdaniem zadecydowały oba te czynniki, oba ze sobą współgrały.

W drugim meczu bardzo dobrą zmianę dała Katarzyna Konieczna. Posyłała w kierunku przeciwniczek piekielnie mocne ataki…

– Tak. Kaśka jest fantastyczną zawodniczką. Daje bardzo dobre zmiany, bardzo często podrywa zespół do walki. Naprawdę bardzo ją cenię.

Rywalizacja przenosi się teraz do Wrocławia, zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla i Rzeszowa pokazali, że można wyjść ze stanu 0:2. Nie ma więc mowy o składaniu broni?

– My we Wrocławiu, w fazie zasadniczej zagrałyśmy świetne spotkanie z Chemikiem (Impel przegrał 2:3 – przyp. red.), był to naprawdę zacięty mecz. Tutaj naprawdę nie ma jeszcze nic straconego. Będziemy chciały u siebie pokazać się z jak najlepszej strony i na pewno Chemikowi nie będzie łatwo.

W opinii fachowców to Chemik jest stawiany w roli faworyta. Odpowiada wam rola zespołu teoretycznie niżej notowanego?

– Chemik Police jeszcze przed sezonem był uważany za faworyta rozgrywek i tutaj nic się nie zmieniło. My cieszymy się z faktu, że gramy w finale i mamy medal. To jest tak, że Chemik musi, my możemy. Gramy bez większej presji, ale na pewno chciałybyśmy grać jeszcze lepiej, żeby ta rywalizacja była bardziej zacięta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved