Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: Potrafiliśmy wygrywać końcówki

Giuseppe Cuccarini: Potrafiliśmy wygrywać końcówki

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Ważne są końcówki i my potrafiliśmy je wygrywać. Jestem z tego powodu szczęśliwy, bo moje zawodniczki nigdy się nie poddają - powiedział na konferencji prasowej trener Chemika Police. Jego zespół w finale ORLEN Ligi prowadzi już 2:0.

Makare Wilson, doświadczona kapitan Impelu Wrocław,  zwróciła uwagę przede wszystkim na końcówki setów. – Chciałam pogratulować drużynie z Polic. Myślę, że obie ekipy zagrały dobre mecze. Niestety po dwudziestym punkcie wyglądałyśmy, jakbyśmy zniknęły z boiska – przyznała środkowa. Teraz zespół wraca do Wrocławia i będzie się szykował do meczu lub meczów na własnym terenie. Makare Wilson przyznała, że przede wszystkim trzeba zrobić wszystko, by wygrywać końcówki. – Musimy nad tym popracować jako zespół. Teraz koncentrujemy się na kolejnym meczu – przyznała.

Z dwóch wygranych na własnym terenie bardzo cieszyła się kapitan Chemika Police. – Poniedziałkowy mecz na pewno mógł się podobać, stał na wysokim poziomie. Było bardzo dużo spektakularnych akcji, dużo obron. Cieszy, że końcówki rozstrzygnęłyśmy na swoją korzyść – powiedziała Anna Werblińska. Bardzo dobrą zmianę dała Iza Kowalińska. Cieszę się, że „odpaliła”, bo mogło być ciężko – chwaliła swoja koleżankę z drużyny przyjmująca Chemika. – Impel zagrał dobrze blokiem, ale to my wygrałyśmy i z tego się cieszę – dodała Anna Werblińska.

Tore Aleksandersen, trener Impelu Wrocław, również zwrócił uwagę na końcówki setów. – Zgadzam się z Makare, że naszym głównym problemem są końcówki. W trzech setach wczoraj i dwóch pierwszych dziś Chemik pokonał nas właśnie w końcówkach – powiedział. – Popełniliśmy kilka błędów taktycznych i technicznych, a dodatkowo Chemik zagrał niewiarygodnie w ataku – powiedział Tore Aleksandersen. Szkoleniowiec przyznał także, że jego zespół nie zamierza składać broni. – Będziemy oczywiście dalej walczyć, teraz już na własnym terenie – zapowiada.Giuseppe Cuccarini gratulował wrocławiankom dobrego meczu. – W mojej opinii i dziś, i wczoraj oba zespoły zagrały bardzo dobre mecze – powiedział szkoleniowiec Chemika Police. – Ważne są końcówki i my potrafiliśmy je wygrywać. Jestem z tego powodu szczęśliwy, bo moje zawodniczki nigdy się nie poddają. To jest dla mnie, jako trenera, bardzo istotne – przyznał Giuseppe Cuccarini. – Teraz mamy kilka dni na regenerację i przygotowanie się do spotkania lub spotkań we Wrocławiu. Na pewno będą one dla nas bardzo trudne, jak te w Policach, ale zrobimy wszystko, aby zakończyć rywalizację – zapowiedział szkoleniowiec Chemika Police.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved