Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartosz Bućko: Nic tak dobrze nie buduje atmosfery jak zwycięstwa

Bartosz Bućko: Nic tak dobrze nie buduje atmosfery jak zwycięstwa

fot. Daniel Kordos

Wyselekcjonowana przez trenera Jacka Nawrockiego reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła okres przygotowawczy do eliminacji do mistrzostw Europy. O tym, jak wyglądają przygotowania naszych reprezentantów, opowiada Bartosz Bućko.

Siódmego kwietnia rozpoczęliście obóz przygotowawczy do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. Na czym skupiacie się podczas treningów w Spale?

Bartosz Bućko:Ze względu na obecność w składzie chłopaków spoza Spały dużo czasu poświęcamy na zgranie zespołu, jednak sporym ułatwieniem jest fakt, że trzon drużyny tworzą zawodnicy, którzy rok temu zdobywali medale w mistrzostwach Europy i świata.

W obozie uczestniczy dwudziestu zawodników, jednak na prestiżowy turniej do Włoch pojedzie zaledwie dwunastka. Czy w związku z tym rywalizacja o miejsce w składzie ma wpływ na atmosferę na boisku?Każdy z nas wie o co walczy, rywalizacja na konkretnych pozycjach jest zdrowa. Nie obyło się jednak bez kilku kontuzji, które częściowo wykluczyły niektórych zawodników z konkurowania o miejsce w składzie. Na szczęście mimo wszystko mamy mocną i szeroką kadrę, dlatego poziom treningu cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie.

We wtorek rozpoczynacie sparingi z reprezentacją Turcji. Co daje wam rozgrywanie tego typu meczów kontrolnych?

Mecz to najlepsza okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz tego, jak prezentujemy się na tle innego solidnego zespołu. Na pewno poza dobrą grą zależy nam na wygranych, ponieważ nic tak dobrze nie buduje atmosfery jak zwycięstwa.

W tym roku eliminacje odbędą się we Włoszech. Poza reprezentacją gospodarzy zmierzycie się tam również z Austriakami. Który z tych rywali może okazać się dla was groźniejszy?

Zdecydowanie najgroźniejszym rywalem będą gospodarze, jednak Austriaków również nie możemy zlekceważyć, ponieważ każdy set będzie dla nas bardzo istotny, a wszystkie trzy zespoły mają ten sam cel – awans do mistrzostw Europy.

Tegoroczne święta spędzicie w rozjazdach. Nie żałujesz, że kosztem przygotowań nie spędzisz tego czasu z rodziną?

Już zdążyłem się przyzwyczaić do tylu rozjazdów w niekoniecznie dogodnym dla mnie terminie. Na szczęście pierwszy i drugi dzień świat spędzimy w rodzinnym gronie. Niestety ten krótki okres czasu musi nam wystarczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved