Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Na ich miejscu robiłbym uniki

Andrzej Niemczyk: Na ich miejscu robiłbym uniki

fot. archiwum

- To jest kadra niedopasowana do potrzeb siatkówki żeńskiej i najważniejszego roku na jej odrodzenie. W ogóle w tym składzie nie widzę żadnej koncepcji - o powołaniach Piotra Makowskiego mówi były selekcjoner reprezentacji, Andrzej Niemczyk.

Wczoraj Piotr Makowski ogłosił szeroki skład kadry na sezon reprezentacyjny. Pojawiło się w nim wiele młodych zawodniczek, za to wśród siatkarek wytypowanych przez szkoleniowca zabrakło tych, które do tej pory tworzyły trzon reprezentacji. Wybór Makowskiego krytykuje trener, który dwukrotnie doprowadził Polki do złotego medalu mistrzostw Europy. – To jest kadra niedopasowana do potrzeb siatkówki żeńskiej i najważniejszego roku na jej odrodzenie. W ogóle w tym składzie nie widzę żadnej koncepcji – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Andrzej Niemczyk.

Ostatni okres nie był udany dla żeńskiej siatkówki. Reprezentacja zanotowała słaby występ w mistrzostwach Europy, a porażka z Belgią zamknęła jej drogę do mistrzostw świata, co sprawi, że znacząco spadnie w rankingu. Zatem co zrobić, aby w przyszłości żeńska drużyna narodowa nawiązała do sukcesów sprzed kilku lat? – Teraz, żeby tę sytuację i te błędy, które popełniliśmy w zeszłym roku i na początku tego roku w turnieju kwalifikacyjnym, naprawić, trzeba by powołać zespół, który spełnia dwa podstawowe warunki. Po pierwsze jest ograny międzynarodowo, po drugie – bardzo wysoki. Dlaczego wysoki? Bo najkrótszą droga do sukcesu, jeżeli się ma mało czasu są dwa elementy: ostra zagrywka i dobry blok. Żeby wygrywać, właśnie na te dwa elementy trzeba postawić – zaznaczył Niemczyk.

W obecnej kadrze z różnych powodów nie ma kilku doświadczonych zawodniczek, takich jak chociażby: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Werblińska, Mariola Zenik czy Milena Radecka. Zdaniem Niemczyka nie najmocniejszy skład reprezentacji zniechęca do grania w niej kluczowe siatkarki. – Jak ja bym zobaczył ten skład, to bym na ich miejscu robił uniki. Bo jeżeli wiem, że z tym składem nic nie wygram, to po co mam zasuwać w lato przez cztery miesiące, jak mogę pojechać do ciepłych krajów i śliczny urlop sobie spędzić. Normalne, ludzkie podejście do sprawy – podkreślił Niemczyk. – Zaczyna się wszystko od głowy, jak to się mówi. Jeżeli pan trener powoła takie zawodniczki, które dają gwarancję, że z tym składem da się coś zrobić, to wtedy wszystkie są chętne, bo na medale każdy jest łasy – dodał były trener reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved