Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tomasz Wasilkowski: Motywacja jest bardzo duża

Tomasz Wasilkowski: Motywacja jest bardzo duża

fot. archiwum

Siatkarkom Atomu Trefla Sopot pozostała walka o brązowy medal ORLEN Ligi. Po odpadnięciu z rywalizacji o najcenniejsze trofeum rezygnację złożył Teun Buijs i w kolejnych meczach zespół poprowadzi jego asystent, Tomasz Wasilkowski.

Tomasz Wasilkowski ma już doświadczenie w prowadzeniu zespołu. Był on szkoleniowcem Siatkarza Pamapol Wieluń oraz Ślepska Suwałki. Jednak jak sam przyznaje, okoliczności objęcia przez niego stanowiska trenera były nieco zaskakujące. – Decyzja była dla mnie zaskoczeniem, ale to dlatego, że nie spodziewałem się, że dotychczasowy pierwszy trener zdecyduje się na taki bodziec w kierunku drużyny – tłumaczy Wasilkowski. – Funkcja sama w sobie nie jest dla mnie niczym szczególnie nowym, bo w ciągu ostatnich lat prowadziłem już zespoły siatkarskie. Jedyna różnica polega na tym, że nie były to zespoły występujące w ORLEN Lidze. Jednak to moje marzenie i swoją pracę wykonuję właśnie po to, by dobrze samodzielnie prowadzić zespoły na wysokim szczeblu – ocenia nowy trener sopocianek.

Wasilkowski opisywał, jak siatkarki zareagowały na decyzję o zmianie trenera. – Drużyna przyjęła decyzję spokojnie, jej wydźwięk był raczej pozytywny. Wszyscy trzymamy się razem – ja również otrzymałem od nich wsparcie, które bardzo mi pomaga. Tak samo zresztą jak wsparcie obu Piotrów [Grabana i Mateli – przyp. red.], bo bez tego nic by nam nie wyszło – zauważa nowy trener Atomu Trefla Sopot.

Czy porażka w półfinale będzie miała wpływ na dyspozycję zespołu w meczach o brąz? – Pamiętamy o tych meczach, wciąż mamy je gdzieś z tyłu głowy, ale nie analizowaliśmy ich przed spotkaniami z Dąbrową. Tu interesuje nas już tylko najbliższy rywal. Motywacja walki o medal jest naprawdę bardzo duża – dostrzega zalety takiego nastawienia zespołu trener. – Wiemy dobrze, że medal na pewno jest w naszym zasięgu i dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać mecze u siebie, a później na wyjeździe – zapewnia Wasilkowski.Zdaniem trenera głównym zadaniem dla niego i zespołu jest teraz uporządkowanie sfery mentalnej. – Zasadnicza zmiana zajdzie w naszej mentalności. Bardzo dużo pracowaliśmy nad tym, aby wykształcić na nowo współodpowiedzialność za każdą piłkę. Bardzo mocno pracowaliśmy także nad poprawieniem skuteczności – ten nasz styl musi być bardziej skuteczny. Bazować będziemy zapewne na tych fundamentach, nad którymi pracowaliśmy przez cały sezon – podkreśla szkoleniowiec. – Myślę jednak, że prawdziwie kluczowy będzie dla nas doping kibiców. Naprawdę bardzo ich potrzebujemy i liczymy na to, że wypełnią w oba dni ERGO ARENĘ. Gramy dla nich i potrzebujemy ich wsparcia, aby razem wygrać ten medal, którego w klubowej gablocie jeszcze nie mamy – zakończył Wasilkowski.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved