Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska M: Sada Cruzeiro po raz drugi mistrzem Brazylii

Liga brazylijska M: Sada Cruzeiro po raz drugi mistrzem Brazylii

W finale brazylijskiej Superligi nie było niespodzianki. Najlepsza po fazie zasadniczej Sada Cruzeiro pewnie wygrała z zespołem Sesi-SP São Paulo. Dla podopiecznych Marcelo Mendeza było to drugie w historii mistrzostwo kraju.

Pierwszy trzy akcje spotkania w hali Mineirinho w Belo Horizonte należały do gospodarzy. Po słabym początku zespół Sesi-SP São Paulo szybko się przebudził i błyskawicznie doprowadził do remisu 3:3. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 7:6, a chwilę po niej dwoma skutecznymi blokami popisał się Eder Carbonera i przewaga Sady wzrosła do trzech oczek (12:9). Po raz kolejny Murilo Endres i spółka szybko wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do wyrównania już przy stanie 13:13. Dobra gra w bloku i ataku Isaca Santosa oraz as serwisowy Edera pozwolił mistrzom świata na kolejne odskoczenie od rywala, tym razem w kluczowym momencie seta (20:17). Tym razem ekipa z São Paulo nie była już w stanie zniwelować strat i musiała uznać wyższość Sady (19:21).

Druga odsłona rozpoczęła się od równej walki obu zespołów. Minimalne prowadzenie przed pierwszą przerwą techniczną uzyskali gospodarze po kolejnym już asie serwisowym Edera (6:5). Mocne ataki mającego swój dzień Filipe Ferraza zapewniały kolejne oczka zawodnikom z Betim, którzy trzymali Sesi-SP na dystans (10:8, 14:12). W ekipie z południa Brazylii wiele ochoty do gry wykazywał Renan Buiatti, jednak jego dobra gra w tej części seta okazała się niewystarczająca do zmniejszenia różnicy dzielącej oba zespoły (13:16). W końcówce Sada „przycisnęła” rywali zagrywką oraz blokiem i tym samym zapisała na swoim koncie drugą partię (21:17).

Stojący pod ścianą gracze Sesi nieudanie rozpoczęli seta numer trzy. Dobre obrony Sergio Nogueiry pozwoliły Sadzie wyprowadzić zabójcze kontry, w których nie mylił się Wallace Souza i Yoandy Leal (4:1). Trener Marcos Pacheco starał się wprowadzić na boisko nowych zawodników, którzy mogliby rozruszać grę Sesi, jednak zdjęcie Lucarelliego i wprowadzenie w jego miejsce Maniusa Abbadi nie przyniosła spodziewanych efektów (3:7). Po przerwie kroczący po drugie mistrzostwo Brazylii gospodarze jeszcze bardziej się rozpędzili i osiągnęli bardzo wysokie, sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Kiedy wydawało się, że wszystko jest już przesądzone, Lucas Saatkamp i jego koledzy po raz ostatni zerwali się do walki. Heroiczna postawa zawodników z São Paulo wystarczyła jednak tylko na osiągnięcie 18 punktów i tym samym to Sada została nowym mistrzem Kraju Kawy. – Nasz zespół bardzo się rozwinął i wiele się nauczył w tym sezonie. Nauczyliśmy się, jak przetrwać trudne momenty na boisku i nie dać się ponieść emocjom. Wiemy, że siatkarze Sesi-SP to naprawdę dobrze wyszkoleni zawodnicy i dlatego wyszliśmy skoncentrowani na to spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego. Całemu zespołowi należą się gratulacje za to wspaniałe osiągnięcie. Duży udział w naszej wygranej mieli też licznie zgromadzeni na meczu kibice. Jestem stąd, z Belo Horizonte, więc widok tylu ludzi na trybunach oraz mojej rodziny i przyjaciół był dla mnie dodatkową mobilizacją – powiedział jeden z najlepszych siatkarzy spotkania, Filipe Ferraz.

Sada Cruzeiro – Sesi-SP São Paulo 3:0
(21:19, 21:17, 21:18)

Sada: William Arjona, Wallace (10), Leal (9), Ferraz (10), Isac Santos (4), Eder (7), Sergio Nogueira (libero) oraz Margarido, Douglas i Paulo Silva
Sesi-SP: Buiatti (9), Sandro, Murilo Endres (4), Lucarelli (7), Lucas Saatkamp (7), Sidão (6), Sergio Santos (libero) oraz Veloso, Wesz (1), Manius (1) i Rogerio