Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > II liga K: Ekstrim i Nike wywalczyły awans do I ligi

II liga K: Ekstrim i Nike wywalczyły awans do I ligi

Po niezwykle dramatycznym meczu siatkarki Ekstrimu Gorlice wywalczyły awans do I ligi. Wraz z nimi, zajmując drugą lokatę, awans wywalczyły siatkarki Nike Węgrów. Szansę na grę w I lidze zachowują jeszcze zawodniczki PLKS-u Pszczyna.

W meczu pomiędzy Ekstrimem Gorlice a PLKS-em Pszczyną Jastrzębie-Borynia o awansie zadecydować miał bezpośredni wynik konfrontacji tych dwóch drużyn. Siatkarki z województwa śląskiego do awansu potrzebowały wygranej 3:0 lub 3:1 i były niezwykle bliskie realizacji tego planu. W pierwszych dwóch odsłonach zawodniczki Jarosława Bodysa w pełni wykorzystały słabszą dyspozycję gospodyń turnieju. Ekipa prowadzona przez Grzegorza Silczuka grała nierówno i bez wyrazu, oddając inicjatywę rywalkom. Co prawda w drugiej partii gorliczanki prowadziły 15:10, jednak zaczęły popełniać błędy, pozwalając rywalkom odrobić straty i wygrać w tej odsłonie. W kolejnym secie wynik oscylował wokół remisu, a siatkarki trenera Bodysa miały nawet piłkę meczową. W końcówce, dzięki dwóm blokom oraz punktowej zagrywce, gorliczanki przedłużyły swoje szanse na wywalczenie awansu. Pomimo przegranego seta siatkarki PLKS-u wciąż zachowywały szansę na awans. Nie mogły sobie już jednak pozwolić na przegranie w tej partii. W pierwszej części ekipy szły łeb w łeb. Dopiero przy stanie 10:10 siatkarki Ekstrimu odskoczyły na 4 punkty. Przewagę utrzymywały niemal do końca partii, chociaż rywalki zdołały na chwilę zbliżyć się na 1 punkt (20:21). Końcówka należała do podopiecznych trenera Silczuka. Dzięki zwycięstwu w tej partii gospodynie turnieju wywalczyły awans do I ligi. Tie-break był już tylko formalnością dla gorliczanek, które niesione wywalczonym awansem pewnie zwyciężyły 15:9, a w całym meczu 3:2.

Ekstrim Gorlice – PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia 3:2
(21:25, 23:25, 27:25, 25:21, 15:8)

W ostatnim meczu turnieju stanęły naprzeciw siebie zawodniczki polickiego Chemika oraz Nike Węgrów. Trudniejsze zadanie stało przed podopiecznymi trenera Zdzisława Gogola, które do awansu potrzebowały wygranej bez straty seta. Siatkarki z zachodniopomorskiego rozpoczęły spotkanie z animuszem, wychodząc na prowadzenie 4:0… by po chwili przegrywać 4:6. Po tym ciosie policzanki próbowały odzyskać prowadzenie (i nawet udało im się to na chwilę po serii 3 zdobytych punktów), jednak dalsza część partii należała do Nike. Siatkarki z Węgrowa grały skutecznie w ataku, w pełni kontrolując wydarzenia boisku. Dzięki temu zawodniczki Nike pewnie zwyciężyły 25:16, odbierając tym szansę awansu Chemikowi. W drugiej partii siatkarki Nike kontynuowały skuteczną grę. W ataku bardzo dobrze poradziła sobie Izabela Kożon. Po ataku tej zawodniczki Nike miały pierwszą piłkę setową (24:18), którą chwilę później zamieniły na wygraną partię. W trzeciej odsłonie policzanki prowadzone przez niezwykle skuteczną na siatce Agatę Oleksy prowadziły wyrównaną walkę (19:19). W końcówce więcej zimnej krwi w ataku zachowały zawodniczki Chemika, które zwyciężyły 25:22. W kolejnej odsłonie siatkarki trenera Roberta Kupisza nie pozwoliły już jednak rywalkom na zwycięstwo. Chociaż policzanki próbowały podjąć walkę, to zawodniczki Nike pewnie zmierzały do końca seta, a tym samym do końca partii (25:17).

Chemik II Police – Nike Węgrów 1:3
(16:25, 20:25, 25:22, 17:25)

Tym samym awans do I ligi wywalczyły drużyny Ekstrimu Gorlice i Nike Węgrów. Szansę gry na zapleczu ORLEN Ligi zachowują wciąż trzecie drużyny z Łodzi (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice) oraz z Gorlic (PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia), które zmierzą się z ostatnią drużyną I ligi – Wisłą Kraków.