Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Brązowy medal cenny jak nigdy dotąd?

ORLEN Liga: Brązowy medal cenny jak nigdy dotąd?

fot. archiwum

Mecz o 3. miejsce w ORLEN Lidze może okazać się równie ciekawy, jak jej finał, a zarówno zespół z Dąbrowy Górniczej, jak i Sopotu będą miały wiele do udowodnienia. Krążek z brązowego kruszcu pozwoli którejś z ekip nie zaliczyć tego sezonu do straconych.

Podopieczne Nicola Negro nie były w półfinałowej parze faworytkami. W meczach wyjazdowych udało im się „urwać” faworyzowanemu Chemikowi Police dwa sety. Trudno się dziwić, że przed rewanżem siatkarki z Dąbrowy Górniczej nastroje miały nie najlepsze. – Dla nas miejsce w czwórce to jest już i tak dużo po tych wszystkich perturbacjach, jakie były w tym sezonie. Walczymy dalej, a jak się nie uda, to cóż… niech wygra lepszy – mówiła przed spotkaniem na własnym terenie Elżbieta Skowrońska. Jej koleżanki najwyraźniej bardzo wzięły sobie te słowa do serca, bo w ostatnim starciu tych ekip emocji nie brakowało. Gospodynie walczyły jak równy z równym, dorównując swoim bardziej utytułowanym przeciwniczkom niemal w każdym elemencie. Wyjątkiem było tutaj przyjęcie zagrywki, która sprawiała ogromne problemy przede wszystkim… libero zespołu ze Śląska, Krystynie Strasz. Gospodynie w tie-breaku długo wywierały presję na rywalkach, utrzymując kontakt punktowy z policzankami. Przełomowa okazała się akcja, w której nieszczęśliwie na parkiet upadła liderka dąbrowskiego zespołu, Katarzyna Zaroślińska. 45 wykonanych ataków w tym spotkaniu przez tę zawodniczkę i 20 zdobytych punktów musi robić wrażenie. Dlatego trudno wyobrazić sobie rywalizację o 3. miejsce bez udziału atakującej z Dąbrowy Górniczej. Sztab medyczny dąbrowianek zapewnił jednak, że zrobi, co może, aby siatkarka mogła zagrać już w jutrzejszym meczu.

Walka „jedynie” o trzecią lokatę jest na pewno dużym rozczarowaniem dla Atomu Trefla Sopot. Ubiegłoroczne mistrzynie Polski po fazie zasadniczej zajmowały drugie miejsce w tabeli, jednak nie zdołały pokonać drużyny z Wrocławia. Już spotkania na wyjeździe pokazały, że atomówki czeka bardzo trudna przeprawa w walce o miejsce w finale. Sopocianki mogły jechać do Wrocławia nawet z dwiema porażkami na koncie, ale po zaciętym boju w drugim meczu zdołały wyrównać stan rywalizacji na 1:1. To jednak nie wystarczyło, a prawdziwy popis umiejętności i zimny prysznic dla rywalek zafundowały wrocławianki przyjezdnym w pierwszym meczu we własnej hali. Sopocianki nie mogły poradzić sobie z agresywną zagrywką gospodyń, rywalki pozbawiły mistrzynie Polski wszystkich atutów i udowodniły, że zasługują na miejsce w finale. Kombinacyjna gra Frauke Dirickx okazała się receptą na jedną z najgroźniejszych broni, którą dysponują zawodniczki z Sopotu, czyli wysokiemu blokowi. Brakowało także siatkarki, która „pociągnęłaby” grę swojej drużyny w trudnych sytuacjach. Ani Charlotte Leys, ani Judith Pietersen nie były w stanie kończyć piłek w decydujących momentach meczu, choć w trakcie sezonu nie raz pokazywały, że są w stanie wziąć na siebie ciężar gry. Trener Teun Buijs próbował wszystkich możliwych opcji i szukał optymalnego ustawienia, ale nie udało mu się odmienić gry zespołu. Szkoleniowiec wziął na siebie odpowiedzialność za porażki oraz brak realizacji przedsezonowych założeń i złożył rezygnację ze stanowiska trenera. W meczach o 3. miejsce zespół poprowadzi jego asystent Tomasz Wasilkowski. Siatkarki natomiast nie zwieszają głów i zapewniają, że wciąż mają o co walczyć. – Mam nadzieję, że mimo wszystko uda nam się zakończyć ten sezon w dobrych nastrojach i zwyciężymy z dziewczynami z Dąbrowy – mówiła Klaudia Kaczorowska.

Jak więc potoczą się losy walki o brązowy medal? Czy podrażnione ambicje sopocianek sprawią, że to one będą nadawać ton w pojedynkach z dąbrowiankami? A może to siatkarki z Dąbrowy Górniczej, grając bez presji, zaliczą kolejny udany sezon? Odpowiedzi na te pytania poznamy już niebawem, pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami już jutro o godz. 17:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved