Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Postaramy się zająć piąte miejsce

Krzysztof Stelmach: Postaramy się zająć piąte miejsce

- Wejściem do play-off zrobiliśmy jeden krok w historii ostatnich lat, a dzisiaj zrobiliśmy drugi. Jesteśmy w szóstce i będziemy grali o 5. miejsce - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener olsztynian, Krzysztof Stelmach. AZS wygrał z Effectorem 3:2.

Rywalizacja Effectora Kielce i Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszej rundzie spotkań o miejsca 5-8 zakończyła się już po dwóch spotkaniach. Siatkarze z województwa świętokrzyskiego na własnym parkiecie ulegli 0:3, a w stolicy Warmii przegrali po tie-breaku. Kapitanowi kielczan, Piotrowi Lipińskiemu, najbardziej szkoda straconych szans w Olsztynie. – Cieszą nas te wygrane sety i oby to procentowało w grze o siódme miejsce. Zaprzepaściliśmy swoją szansę w Olsztynie, ale gramy dalej – krótko skomentował rozgrywający.

Dużo więcej pozytywnych odczuć miał Maciej Dobrowolski. Kapitan olsztynian zwrócił uwagę na dobrą grę zespołu w pierwszych dwóch setach i tie-breaku i przyznał, że AZS jest coraz bliżej wykonania planu, jakim jest zajęcie 5. miejsca. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i z naszej gry. Były momenty w pierwszych dwóch setach i tie-breaku, gdzie graliśmy dobrze. Cieszy, że udało się zrealizować kolejny cel, czyli awans do kolejnej fazy i gry o piąte miejsce. Jak to będzie, zobaczymy. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, także z zawodników, którzy w piątym secie zareagowali odpowiednio. Szczególnie blokiem, którym zdobyliśmy sześć punktów – podsumował Dobrowolski.

Siatkarze z Kielc w pierwszych dwóch setach nie zaprezentowali dobrej siatkówki. W ich grze dużo było błędów i niepewności, a rozegranie kilku pozytywnych akcji z rzędu było dla nich dużym problemem. W trzecim secie nastąpiło przebudzenie Effectora, które potrwało jednak tylko dwa sety i w tie-breaku znów gra była nieco szarpana. Trener Dariusz Daszkiewicz przyznał, że właśnie błędy własne były w tym spotkaniu gwoździem do trumny. – Myślę, że dzisiaj udało nam się napsuć krwi zespołowi z Olsztyna. Przyjechaliśmy z zamiarem walki o zwycięstwo i za wszelką cenę chcieliśmy doprowadzić do kolejnego spotkania. W pierwszych setach graliśmy bardzo nerwowo i oddaliśmy po 10 punktów z błędów własnych. Od trzeciego seta nasza gra się zmieniła. Graliśmy agresywniej, zaczęliśmy lepiej bronić i lepiej grać w konfiguracji blok-obrona. Bardzo fajny mecz zagrali młodzi zawodnicy. Troszkę szkoda nam tego piątego seta, ponieważ zabrakło trochę konsekwencji. W trzecim i czwartym secie zagraliśmy trochę spokojniej, żeby dać sobie szansę na powtórzenie akcji. W piątym secie znów poszliśmy na agresywną wymianę w ataku i tu był problem, bo mimo przyzwoitej skuteczności w ataku zdobyliśmy siedem punktów, ale sześć punktów tym elementem oddaliśmy. To jest klucz naszej porażki w piątym secie. Zabrakło nam zimnej głowy. W tie-breaku mieliśmy dwie akcje na pojedynczym bloku, ale doświadczenie Grzegorza Szymańskiego wzięło górę i dwa razy udało mu się nas zablokować – ocenił szkoleniowiec z Kielc.

Opiekun olsztynian, Krzysztof Stelmach, zwrócił natomiast uwagę na dobrą grę blokiem swojego zespołu. Szczególnie dobrze ten element wyglądał w tie-breaku, w którym gracze z północy Polski zatrzymali ataki rywali aż sześciokrotnie. – W dwóch setach graliśmy naprawdę dobrze. Popełnialiśmy mało błędów i byliśmy skuteczni w ataku. Natomiast od trzeciego seta nasza skuteczność diametralnie spadła i to też było przyczyną przegranych. W piątym secie skuteczność wyglądała podobnie jak w poprzednich dwóch, ale wygraliśmy blokiem. Różnica 6:1, gdzie gra się do 15 punktów, to jednak sporo. Cieszę się, że udało nam się osiągnąć cel, który założyliśmy sobie wcześniej. Wejściem do play-off zrobiliśmy jeden krok w historii ostatnich lat, a dzisiaj zrobiliśmy drugi. Jesteśmy w szóstce i będziemy grali o piąte miejsce. Teraz postaramy się zrobić krok trzeci, wygrywając piąte miejsce – zakończył Stelmach.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna