Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Cuprum wygrywa w Wyszkowie, będzie piąty mecz w Lubinie

Cuprum wygrywa w Wyszkowie, będzie piąty mecz w Lubinie

O tym, kto z pary Camper Wyszków - Cuprum Mundo Lubin zagra w finale I ligi, zdecyduje piąty mecz. W spotkaniu numer cztery lepsi okazali się lubinianie, którzy wygrali 3:1. Tytuł MVP spotkania trafił w ręce przyjmującego Cuprum, Łukasza Łapszyńskiego.

Spotkanie nieco lepiej zaczął Camper, który musiał sobie radzić bez Waldemara Świrydowicza, który miał problemy żołądkowe i nie znalazł się w wyjściowej szóstce. Po autowym ataku Szymona Romacia gospodarze prowadzili 3:1. Lubinianie szybko doprowadzili do remisu po 6, kiedy skutecznie blokiem powstrzymali Pawła Pietkiewicza. Do stanu 10:10 żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi. Chwilę później Cuprum zyskało trzypunktową przewagę, dzięki obiciu bloku przez Macieja Kordysza i asowi serwisowemu Łukasza Łapszyńskiego (13:10). O przerwę poprosił trener Jan Such, ale to nie podziałało na jego zespół motywująco, gdyż wyszkowianie przegrali premierową odsłonę 25:19 po asie serwisowym Łapszyńskiego.

Druga partia zaczęła się od nieznacznego prowadzenia przyjezdnych – po ataku Adama Michalskiego było 4:3 dla Cuprum. Chwilę później było już 6:4 dla podopiecznych Pawła Szabelskiego. Jednak Camper zdołał doprowadzić do remisu jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, za sprawą ataku Macieja Główczyńskiego (7:7). Kolejne akcje stały pod znakiem gry punkt za punkt. Na drugą przerwą techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodził Camper (16:15), kolejne oczko dorzucił Łukasz Kaczorowski i przewaga wyszkowian wynosiła dwa punkty. Gospodarze w końcówce nie dali sobie wyrwać prowadzenia i triumfowali 25:20.

To wyraźnie rozdrażniło Łukasza Kadziewicza i spółkę. To właśnie popularny „Kadziu” był głównym bohaterem pierwszych akcji trzeciej odsłony. Najpierw skutecznie atakował, a potem trzykrotnie punktował blokiem i było 4:0 dla Cuprum. Sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Kaczorowski, Camper zaczął pogoń i za sprawą asa serwisowego Pawła Pietkiewicza doprowadził do remisu 8:8. Miejscowi po tym zrywie złapali zadyszkę, co wykorzystali lubinianie. Łapszyński oraz Romać bezlitośnie punktowali przeciwnika. Młodych zawodników „miedziowych” wspomagał ich kapitan Maciej Kordysz. To właśnie po jego ataku było 15:10 dla zespołu z Lubina. Ten sam zawodnik chwilę później był antybohaterem swojego zespołu – najpierw uderzył w siatkę, a później był trzy razy blokowany przez wprowadzonego chwilę wcześniej na parkiet Jakuba Urbanowicza. Do bloków Ubranowicza na Kordyszu doszedł blok Pietkiewicza na Romaciu i na tablicy wyników pojawił się remis 17:17. To, co wydawało się niemożliwe,stało się realne, siatkarze Campera wrócili z dalekiej podróży i nadal pozostawali w grze o zwycięstwo w tej partii. Wyszkowianie prowadzili nawet 23:20, ale nie potrafili dowieźć tej przewagi do końca i o losach seta musiała decydować gra na przewagi. A w niej lepsi okazali się gracze z Lubina, którzy wygrali 33:31.

Przegrana w trzeciej partii wyraźnie podłamała siatkarzy Campera. Kiedy atakował Główczyński, było 2:2, potem po serii bloków na Wójciku było 6:2 dla ekipy trener Szabelskiego. Zespół gospodarzy nie miał argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę z Cuprum Mundo. Gospodarze zupełnie nie przypominali zespołu z piątkowego spotkania. Kolegów do walki próbował poderwać Dariusz Szulik, posłał asa serwisowego, ale jego koledzy nie mogli zniwelować strat. Końcówka seta to popis Łukasza Łapszyńskiego. Popularny „Łapa” zakończył mecz pojedynczym blokiem na Kaczorowskim i zasłużenie odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania. Zespół z Dolnego Śląska podszedł do spotkania na luzie i jak widać się to opłaciło. Wyszkowianie natomiast nie powtórzyli swojej gry z piątkowej potyczki i o tym, kto zagra w finale, zdecyduje piąty mecz w Lubinie, który odbędzie się już w środę.

Camper Wyszków – Cuprum Mundo Lubin 1:3
(19:25, 25:20, 31:33, 17:25)