Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Kąkolewska: W ważnych momentach nie kończyłyśmy ataków

A. Kąkolewska: W ważnych momentach nie kończyłyśmy ataków

fot. Łukasz Krzywański

- Nie przegrałyśmy tych setów jakoś znacząco, np. do 15, tylko była to naprawdę wyrównana walka. To jest bardzo ważne - powiedziała po pierwszym meczu finału ORLEN Ligi środkowa Impelu Wrocław, Agnieszka Kąkolewska. Wrocławianki przegrały 0:3.

 

Rywalizację w finale rozpoczęłyście od porażki, ale trzeba przyznać, że było to naprawdę zacięte widowisko i widzom mogło się podobać.

Agnieszka Kąkolewska: – Zgadza się. Kibicom to spotkanie mogło się na pewno podobać. Walka była naprawdę bardzo zacięta. My w ważnych momentach niestety nie kończyłyśmy ataków i te końcówki wygrały dziewczyny z Polic.W trzecim secie prowadziłyście 21:15…

– Nie mogłyśmy skończyć ataku i to przede wszystkim zaważyło na tym, że nie mogłyśmy zdobyć punktu i zrobić przejścia. No nic… Najważniejsze jest to, że była walka, że nawiązałyśmy kontakt z rywalkami. Jutro postaramy się o korzystniejszy wynik dla nas.

Zgodzisz się z opinią, że ważną rolę odegrały także indywidualności po stronie Chemika? W pierwszym secie dobrą końcówkę zagrała Małgorzata Glinka-Mogentale, w ważnych momentach punktowała Anna Werblińska, w trzeciej partii dobrze zagrywała Maja Ognjenović.

– Są to nazwiska, które na pewno wszystkim dużo mówią. Dziewczyny pokazały  po prostu to, co potrafią. Cóż ja mogę więcej powiedzieć…

Czego twoim zdaniem należy spodziewać się jutro?

– Dzisiaj oczywiście było 3:0 dla Chemika. My jednak nie poddawałyśmy się, nie przegrałyśmy tych setów jakoś znacząco, np. do 15, tylko była to naprawdę wyrównana walka. To jest bardzo ważne. Myślę, że to jest dobry prognostyk przed kolejnym meczem.

Wielu w roli faworyta upatruje właśnie siatkarki Chemika. Macie poczucie, że to właśnie po stronie rywalek jest większa presja?

– Na pewno mówi się, że to Chemik Police jest głównym pretendentem do mistrzostwa. My się jednak czymś takim nie przejmujemy, bo jakbyśmy się przejmowały, to nie miałybyśmy po co wychodzić na boisko. Gramy po prostu swoje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved