Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Teun Buijs nie poprowadzi sopocianek w meczach o medal

Teun Buijs nie poprowadzi sopocianek w meczach o medal

fot. atomtrefl.pl

Siatkarki Atomu Trefla Sopot w tym sezonie nie obronią tytułu mistrzowskiego. Po porażce w półfinale siatkarkom znad morza pozostanie walka o brązowy medal. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w tych meczach sopocianek nie poprowadzi Teun Buijs.

Holenderski szkoleniowiec rozpoczął pracę z mistrzyniami Polski przed tym sezonem i wiele na to wskazuje, że nie poprowadzi drużyny do końca rozgrywek. Przed Teunem Buijsem postawiono ambitne plany obrony tytułu mistrza Polski, zdobycie Puchar Polski i jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzyń. O ile sopocianki w Lidze Mistrzyń doszły najdalej z polskich drużyn, o tyle na rodzimym parkiecie nie radziły sobie już tak dobrze. W Pucharze Polski Atom odpadł już w ćwierćfinale, natomiast w półfinale mistrzostw Polski musiał uznać wyższość Impelu Wrocław. Tym samym wciąż aktualnym mistrzyniom Polski pozostaje walka o brązowy medal, który w obliczu powiększenia Ligi Mistrzyń najprawdopodobniej zapewni udział w tych rozgrywkach.

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w ostatnich meczach sezonu na ławce trenerskiej zabraknie holenderskiego szkoleniowca. Jego miejsce w najważniejszych meczach sezonu zajmie dotychczasowy asystent, Tomasz Wasilkowski.


Oświadczenie klubu:„Teun Buijs zrezygnował z funkcji pierwszego trenera ATOMU Trefla Sopot. Decyzja Holendra, który przygotowywał i prowadził zespół mistrzyń Polski w sezonie 2013/2014, została podjęta przez niego niezależnie i powodowana była dobrem drużyny.

Buijs przyszedł do ATOMU Trefla po wywalczeniu z niemieckim Schwerinerem S.C. mistrzostwa i Pucharu Niemiec, a także po występach z tym zespołem w Europejskiej Lidze Mistrzyń. W sopockim zespole nie udało mu się jednak wypełnić założeń, jakie klub postawił przed sezonem. Drużyna nie awansowała bowiem ani do finału mistrzostw Polski, walkę o krajowy puchar zakończyła w fazie ćwierćfinałowej, a w Lidze Mistrzyń także zatrzymała się w pierwszej fazie play off.

Po przegranych meczach we Wrocławiu spotykaliśmy się z trenerem i próbowaliśmy znaleźć powód, dla którego w tym sezonie nie ma nas w ligowym finale i co zrobić, aby sięgnąć po ważny dla nas brązowy medal. Ostatecznie szkoleniowiec podjął jednak decyzję, że dla dobra zespołu, stylu gry, jaki może zaprezentować, oraz ogólnej atmosfery panującej w drużynie nie poprowadzi on zespołu w meczu o 3. miejsce. Uszanowałem zdanie trenera i po wysłuchaniu argumentów przyjąłem jego rezygnację – mówi Roman Szczepan Kniter, prezes ATOMU Trefla Sopot. – Bardzo dziękuję szkoleniowcowi za pracę, jaką wkładał przez cały czas w przygotowanie drużyny i chcę podkreślić, że nadal wysoko cenię jego umiejętności trenerskie i filozofię gry, ale nie sprawdziła się w pracy z naszym zespołem i nie odniosła oczekiwanych efektów.

W meczach o brązowy medal ORLEN Ligi zespół zostanie poprowadzony przez asystentów – pełniącym obowiązki głównodowodzącego zostanie Tomasz Wasilkowski, a z nim na ławce tak jak do tej pory zasiadać będzie Piotr Graban. Reszta sztabu szkoleniowego także pozostanie bez zmian.

Klub nie zamierza zatrudnić na ostatnie mecze sezonu nowego szkoleniowca. Decyzja o tym, kto będzie prowadził ATOM Trefl Sopot w przyszłym sezonie, zapadnie dopiero po zakończeniu tegorocznych rozgrywek.”

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved