Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Niemiecka kadra na razie bez Grozera

Niemiecka kadra na razie bez Grozera

fot. archiwum

Vital Heynen podał nazwiska 21 zawodników, którzy już 5 maja rozpoczną przygotowania do sezonu reprezentacyjnego. Ze znanych polskiej publice graczy zabrakło Georga Grozera, są wśród nich natomiast Jochen Schöps, Simon Tischer i Dirk Westphal.

Turnieje reprezentacyjne w obecnym sezonie niemiecka reprezentacja rozpocznie od rywalizacji w Lidze Światowej. Pierwsze mecze rozegrają oni przed własną publicznością 23 i 24 maja. Do tego czasu zawodnicy udadzą się na zgrupowanie, by tam przygotowywać formę i budować zgranie oraz atmosferę. – Wszystko jest jeszcze kwestią otwartą, bo każda liga ma swoją specyfikę i kończy się w różnym tempie. Jedne zespoły będą występować w finałach, inne skończą sezon klubowy wcześniej, także jest wiele znaków zapytania co do tego, kto 5 maja pojawi się na zgrupowaniu. Jedno jest pewne, na pewno będą tam trenerzy – ze śmiechem mówi Vital Heynen.

Belg znany polskim kibicom chociażby z kończącego się już sezonu PlusLigi, w którym podjął się prowadzenia Transferu Bydgoszcz, z reprezentacją Niemiec pracuje od 2012 roku. Ostatnio jego podopieczni zanotowali bardzo dobry występ w Ludwigsburgu, gdzie wywalczyli oni awans do tegorocznych mistrzostw świata w Polsce. To właśnie ta impreza będzie najważniejszą w sezonie. – Naszym głównym celem są oczywiście mistrzostwa świata, chcemy przywieźć z Polski medal! Zanim jednak rozpoczną się mistrzostwa, przed nami jeszcze Liga Światowa. Zmierzymy się w niej z takimi zespołami jak Argentyna, Francja czy Japonia, więc będzie to świetne przygotowanie – powiedział szkoleniowiec. – Oczywiście chcemy Ligę Światową wygrać – dodał.

Heynen udowodnił już, że jest otwarty na młodych zawodników, którzy dzięki treningowi z reprezentacją oraz możliwości występów w barwach narodowych nabywają doświadczenia i już niedługo będą stanowili o sile niemieckiej siatkówki. Także i tym razem w składzie znaleźli się Simon Hirsch, Philip Collin, Michael Andrei i Tim Broshog, którzy swoją przygodę z kadrą rozpoczęli w minionym sezonie. Do ich grona dołączyli także dwudziestotrzylatek – Marvin Prolingheuer i o dwa lata młodszy Denis Hefter.Szeroka kadra reprezentacji Niemiec:

Rozgrywający: Lukas Kampa, Simon Tischer, Sebastian Kühner

Atakujący: Jochen Schöps, Simon Hirsch, Marvin Prolingheuer

Przyjmujący: Denis Kaliberda, Christian Fromm, Björn Höhne, Sebastian Schwarz, Tom Strohbach, Dirk Westphal

Środkowy: Marcus Böhme, Tim Broshog, Philipp Collin, Michael Andrei, Jaromir Zachrich, Georg Klein

Libero: Ferdinand Tille, Markus Steuerwald, Dennis Hefter

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved