Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Kaczorowski: Musimy zagrać swoją siatkówkę

Łukasz Kaczorowski: Musimy zagrać swoją siatkówkę

fot. Damian Wójcik

- Teraz to na Lubinie ciąży presja, oni muszą zagrać dobre spotkanie. My musimy zagrać swoją siatkówkę, popełniać mniej błędów i grać przede wszystkim konsekwentnie - mówi Łukasz Kaczorowski atakujący Campera Wyszków.

Po piątkowej wygranej podopieczni Jana Sucha prowadzą w rywalizacji z Cuprum Mundo Lubin 2:1. Choć wygrali oni spotkanie w czterech partiach, to o losach trzech z nich decydowała zacięta walka w końcówce. – Ciężko nam było wejść w ten mecz, graliśmy nierówno. Nie była to nasza najlepsza dyspozycja, chociażby na zagrywce. Nie pokazaliśmy w tym elemencie tego, co powinniśmy pokazać we własnej sali. Przeciwnik w pewnym momencie zaprezentował się lepiej niż my – powiedział po wczorajszym meczu Łukasz Kaczorowski. – Musimy być bardziej skoncentrowani w końcówkach. Nie może być tak, że mamy kilka punktów przewagi i nagle jest remis. Lubin jest mocny w końcówkach, ma doświadczonych zawodników. Chcąc wygrać w czwartym meczu, musimy na to zwrócić uwagę, nasze możliwości są dużo większe – dodał.

Rzeczywiście, w końcówkach setów Camperowi zdarzały się przestoje. Zespół mając trzy, a nawet cztery punkty przewagi, tracił ją i przyprawiał swoich kibiców o mocniejsze bicie serca. W piątek wystarczyło to, by zwyciężyć, jednak w kolejnych meczach może okazać się to zgubne. – Niepotrzebnie sami wprowadzamy nerwową atmosferę. Jedna czy dwie trudniejsze zagrywki rywala, stoimy sztywno na nogach i mamy problem. Ciężko mi powiedzieć, skąd się to bierze. Musimy poprawić swoją grę, może to jest kwestia tego, że to półfinał – próbował analizować zawodnik.

Ekipa z Wyszkowa mimo swojego doświadczenia z pewnością odczuwała dużą presję przed meczami na własnym terenie, choć, jak mówi Kaczorowski, kolana się pod nim nie ugięły. Atakujący Campera udźwignął ciężar tego spotkania, zdobywając 23 punkty. – Ja mogę ze swojej strony powiedzieć, że nie zwracam uwagi na to, czy to jest półfinał rozgrywek. Podchodzę do tego jak do każdego kolejnego meczu i moim zdaniem to jest dobre podejście. Można podejść na luzie, zagrać dobrze, ale przegrać. Jeżeli przeciwnik okaże się lepszy – trudno. A jeśli uda się pograć, powalczyć i zwyciężyć, to tym bardziej jest to powód do zadowolenia – przyznał.Jak zauważył Kaczorowski – to na zespole z Lubina będzie teraz ciążyć presja. Podopieczni Pawła Szabelskiego muszą wygrać, aby zachować szansę i przenieść rywalizację ponownie do Lubina. – Teraz to na zawodnikach Cuprum ciąży presja, oni muszą zagrać dobre spotkanie. My musimy zagrać swoją siatkówkę, popełniać mniej błędów i grać przede wszystkim konsekwentnie. Wynik pozostaje sprawą otwartą. Mamy duże szansę na awans do finału – zakończył atakujący Campera.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved