Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dariusz Parkitny: Zwycięstwo trzeba sobie było wywalczyć

Dariusz Parkitny: Zwycięstwo trzeba sobie było wywalczyć

fot. Tomasz Tadrała

Po zaledwie półtorarocznej pracy z ostrowieckim zespołem Dariusz Parkitny wprowadził go na siatkarskie salony. - Udało się stworzyć naprawdę bardzo dobrą drużynę - mówił "na gorąco" po sobotnim triumfie w Krośnie 46-letni szkoleniowiec.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To prawda, że uznawano nas za faworytów rozgrywek, ale tak naprawdę w sporcie nie ma faworytów. Udowodniły to na przykład Karpaty Krosno, eliminując w półfinale Developres. W żadnym meczu, wbrew pozorom, nie było lekko, w każdym zwycięstwo trzeba sobie było wywalczyć – podkreśla Dariusz Parkitny, dla którego awans do ORLEN Ligi to największy sukces w karierze trenerskiej.

Gdy rozpoczynałem pracę w Ostrowcu (w lipcu 2012 roku – przyp. red.), nawet nie myślałem o tym, że w drugim sezonie będę się mógł cieszyć z awansu. Udało się stworzyć naprawdę bardzo dobrą drużynę, potrafiącą się zjednoczyć, wytrzymać presję i wychodzić czasami z niemałych opresji – nie kryje radości szkoleniowiec. Co stanowiło główną siłę jego zespołu? – Na pewno kluczem do sukcesu było to, że cegiełkę do niego dołożyła każda zawodniczka z dwunastki. Każda potrafiła wejść na parkiet, wnieść coś do gry albo pomóc pozostałym w trudniejszych momentach – podkreśla trener AZS-u KSZO.

I dodaje, że na dywagacje na temat kształtu zespołu w nowym sezonie jeszcze za wcześnie. – Najbliższe kilka dni poświęcamy na odpoczynek i wspólną radość z awansu. Na podsumowania i oceny przyjdzie jeszcze czas.Więcej w serwisie kielce.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved