Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wallace Souza: Jesteśmy dobrze przygotowani do finału

Wallace Souza: Jesteśmy dobrze przygotowani do finału

fot. cbv.com.br

W niedzielę oczy całej siatkarskiej Brazylii zwrócone będą na Belo Horizonte, gdzie w meczu finałowym Sada Cruzeiro podejmie zespół Sesi-SP São Paulo. - Jesteśmy dobrze przygotowani do finału - przyznał atakujący Sady, Wallace Souza.

W ostatnich sezonach w brazylijskiej ekstraklasie jedną z wiodących drużyn jest Sada Cruzeiro. Przez wiele lat numerem jeden na siatkarskiej mapie kraju był lokalny rywal Sady – Teleming Celular/Minas, a obecnie Vivo/Minas, który ma na swoim koncie siedem mistrzowskich tytułów i cztery srebrne medale ekstraklasy. Od 2006 roku, kiedy w Betim powstała drużyna Sady Cruzeiro, team z północnej części Kraju Kawy zdołał wypracować sobie renomę nie tylko w Brazylii, ale także poza jej granicami. Przełomowy dla klubu okazał się być sezon 2010/2011 kiedy to Sada zagrała po raz pierwszy w finale Superligi i uznała w nim wyższość Sesi-SP São Paulo. Ten sukces rozwiązał worek z medalami. W kolejnym sezonie siatkarze z Betim po raz pierwszy i jak do tej pory ostatni zdobyli mistrzostwo Brazylii. Do tego trofeum dołożyli jeszcze Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej i srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Kolejny rok – kolejne medale, a mianowicie wicemistrzostwo Brazylii i zdobycie tytułu najlepszej klubowej drużyny świata. W bieżących rozgrywkach Sada zdołała zwyciężyć już w Pucharze Brazylii i kontynentalnych mistrzostwach klubowych. – Z każdym rokiem, z każdym sezonem każdy z członków zespołu zyskuje doświadczenie i jest coraz bardziej dojrzały w siatkówce – powiedziała jedna z najważniejszych postaci w zespole z Betim, Wallace Souza.Niezwykle ważny był dla mnie bagaż doświadczeń, jaki zebrałem w zeszłym sezonie zarówno w reprezentacji, jak i w klubie – dodał atakujący Canarinhos.

Od czterech sezonów zawodnicy prowadzeni przez Argentyńczyka Marcelo Mendeza grają w finale krajowych rozgrywek. W 2011 roku lepsi od Sady okazali się siatkarze Sesi-SP, sezon później zespół z Betim okazał się lepszy od innego przedstawiciela z São Paulo, Futuro Volei, natomiast w 2013 roku złoto trafiło do RJX Rio de Janeiro. – W zeszłym roku trafiliśmy na bardzo mocnego rywala. RJX Rio de Janeiro w finale zagrał świetnie i wygrał zasłużenie. Teraz to my mamy tak świetne statystyki. Sada w pierwszej części sezonu grała praktycznie bezbłędnie i nie przytrafiły nam się duże wpadki. Teraz musimy zagrać tak dobrze, jak w całej fazie zasadniczej – z przekonaniem powiedział Wallace Souza.

W bieżących rozgrywkach Sada znowu potwierdziła, że jest jednym z czołowych zespołów w kraju. Po rundzie zasadniczej podopieczni trenera Mendeza zajmowali fotel lidera i ich pierwszym rywalem w play-off była Moda Maringa. Mistrzowie świata wygrali z nimi bardzo pewnie, tracąc tylko jednego seta. W półfinale czekało ich dużo cięższe zadanie, bo na drodze stanął im rywal zza miedzy – Vivo/Minas. Jak się później okazało, Marcelinho i jego partnerzy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej Sady i ulegli dwukrotnie 0:3. W wielkim finale Superligi przeciwnikami ekipy z Betim będzie Sesi-SP, w którym występują takie gwiazdy, jak: Lucarelli, Sidão, Lucas Saatkamp czy Evandro Guerra. Sada będzie miała doskonałą okazję do rewanżu za finał z 2011 roku. – Jestem przekonany, że o wygranej decydować będą szczegóły, które mam nadzieję w ogólnym rozrachunku korzystniej wypadną po naszej stronie. Większa część zawodników zna się nie pierwszy sezon i wie co kto robi w danej sytuacji. Będziemy musieli się uważnie obserwować i bardzo szybko reagować na ewentualne zmiany. Wszyscy zawodnicy są skupieni na zbliżającym się meczu finałowym. Jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Czuję się dużo pewniej przed tegorocznym finałem – ocenił atakujący Sady.Wallace Souza jest jednym z pięciu siatkarzy, którzy w Betim grają już co najmniej cztery sezony. Największym stażem w Sadzie może się wykazać środkowy Douglas Cordeiro, dla którego jest to szósty rok gry w tym zespole. Wallace ubiera trykot Sady piąty rok, natomiast libero Sergio, przyjmujący Felipe Ferraz i rozgrywający William Arjona grają w Betim czwarty rok. To właśnie ten ostatni, reżyser gry Sady, jest drugą obok Wallace’a kluczową postacią zespołu. – Z Williamem Arjoną gram już czwarty sezon i można powiedzieć, że znamy się jak łyse konie. On doskonale wie, jakich piłek oczekuję, z jakich zagrań najlepiej mi się atakuje. Jego gra bardzo ułatwia mi zadanie i pozwala zdobywać dużo punktów – chwalił kolegę reprezentant Brazylii.

Finał z udziałem Sady Cruzeiro i Sesi-SP odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia. Pierwszy gwizdek sędziego nastąpi o godzinie 10:00 czasu lokalnego, czyli o godzinie 15:00 w Polsce. Transmisję spotkania przeprowadzi brazylijska telewizja Globo.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved