Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Perłowski: Warto pracować, warto się starać

Łukasz Perłowski: Warto pracować, warto się starać

fot. Joanna Skólimowska

Łukasz Perłowski jest jednym z siatkarzy powołanych do gry w kadrze przez Stephane'a Antigę. - Ogromnie się cieszę, że znajduję się w tak doborowym składzie - komentował taką decyzję szkoleniowca siatkarz Resovii Rzeszów.

Środkowy rzeszowskiej drużyny przyznał, że decyzja trenera reprezentacji Polski dotycząca powołania go do kadry była dla niego pozytywną niespodzianką – Jestem w kadrze po siedmiu latach. Już nawet straciłem nadzieję, że jeszcze kiedyś się w niej znajdę. Warto pracować, warto się starać. Ogromnie się cieszę, że znajduję się w tak doborowym składzie – opisywał swoje odczucia siatkarz Resovii Rzeszów.

Łukasz Perłowski przyznał, że pierwszą osobą, która przekazała mu tę informację był właśnie Stephane Antiga.Były wcześniej jakieś prasowe spekulacje, ale przed oficjalnym ogłoszeniem nazwisk w telewizji zadzwonił do mnie trener Stephane Antiga i powiedział, że otrzymałem powołanie – opisywał całą sytuację Perłowski. Zdradził także, w jaki sposób aktualny zawodnik Skry Bełchatów argumentował swoją decyzję. – Stwierdził, że widzi mnie w swojej kadrze, że podoba mu się moja gra, moja zagrywka i że na pewno przydam się w reprezentacji – relacjonował zawodnik rzeszowskiego klubu.

W szerokiej kadrze Polski znalazło się 26 zawodników. Tylko część z nich będzie miała szansę zaprezentować się na najważniejszych imprezach. – Na zgrupowaniu trzeba będzie dawać z siebie wszystko, każdy będzie się mocno starał, bo każdy będzie miał białą kartę. Jednak samo bycie powołanym to już wielka sprawa i wyzwanie – ocenił siatkarz. Zawodnik przyznał, że występ na mistrzostwach świata byłby spełnieniem marzeń każdego z siatkarzy powołanych do reprezentacji. – Mistrzostwa świata to cel numer jeden na ten sezon dla całej polskiej siatkówki. Jednak wszystkie imprezy będą bardzo ważne – i kwalifikacje do mistrzostw Europy, i zawsze bardzo prestiżowa Liga Światowa ze świetnymi kibicami i halami. Bycie w reprezentacji na takie imprezy to już jest coś – dodał Perłowski.Zanim rozpocznie się sezon reprezentacyjny, siatkarzy z Rzeszowa czeka bardzo trudne zadanie odwrócenia losów rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Rzeszowianie mają już na swoim koncie dwie porażki i nie mogą pozwolić sobie na kolejną – Rzeczywiście, jesteśmy w kiepskiej sytuacji, ale absolutnie nie składamy broni. Nie pierwszy raz jedziemy do Kędzierzyna, mając takie wyzwanie. Dawaliśmy jednak radę, mam nadzieję, że tak samo będzie teraz. Wciąż wierzymy, że finał będzie nasz – zakończył Perłowski.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved