Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Frączek: Ten sezon trwa zdecydowanie za długo

Krzysztof Frączek: Ten sezon trwa zdecydowanie za długo

fot. archiwum

Karpaty Krosno i Błękitni Rapoczyce to zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie 6. II ligi mężczyzn, uzyskując tym samym przepustkę do gry w półfinałach. - Ten sezon trwa zdecydowanie za długo - mówi trener Karpat, Krzysztof Frączek.

Rywalizacja o awans do I ligi wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostało 12 drużyn, ale tylko dwie z nich zobaczymy w przyszłym sezonie na parkietach zaplecza ekstraklasy. W grupie szóstej najwięcej punktów uzbierała ekipa z Krosna, potwierdzając swoje wysokie aspiracje. Jednak przed podopiecznymi Krzysztofa Frączka jeszcze daleka droga, aby zrealizować przedsezonowe założenia. Skomplikowany system rozgrywek sprawił, że kolejne rundy zmagań o awans do I ligi rozgrywane są w znaczących odstępach czasowych. – Ten sezon trwa zdecydowanie za długo. Nikomu nie służą przerwy w rozgrywkach – mówi trener Karpat Krosno.

Obok Karpat Krosno awans do turnieju półfinałowego otrzymał również drugi zespół w tej grupie, Błękitni Rapoczyce. Pierwszymi przeciwnikami tych drużyn w kolejnej rundzie będą liderzy grupy piątej, Warta Zawiercie i Volley Rybnik. Siatkarze tych ekip także zdominowali rywalizację w swojej grupie. – Nasza grupa będzie wyjątkowo mocna. Zarówno Rybnik, jak i Zawiercie mają w swoich składach zawodników z doświadczeniem w I lidze – ocenia Frączek. Andrzej Hojnor, prezes klubu z Krosna, podkreśla, że najważniejsze są najbliższe mecze i nie należy za bardzo wybiegać myślami w przyszłość. – Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie czekają nasz klub w najbliższym czasie. Na razie jednak nie ma sensu martwić się na zapas – twierdzi Hojnor. Nie wiadomo komu przyznana zostanie organizacja turnieju półfinałowego, a zainteresowane tym przywilejem są wszystkie zespoły w nim uczestniczące.

Długi i wyczerpujący sezon niekorzystnie wpływa na formę zawodników. – Przerwy w rozgrywkach nie służą utrzymaniu równej dyspozycji. Mnożą się mikrourazy – zauważa trener Frączek. Najmocniejsze obciążenia mamy jednak za sobą – dodaje. Szkoleniowiec rozpoczął już przygotowania taktyczne do pojedynków półfinałowych. – Oglądałem już zapis wideo z meczów Zawiercia i Rybnika. To mocne drużyny mające w składzie wysokich zawodników. Według mnie faworytem naszego półfinału będzie Warta Zawiercie – docenia rywali trener Karpat Krosno. Brak ogrania na parkietach I ligi może być jednym z mankamentów krośnian. – Trzeba jednak pamiętać, że większość moich podopiecznych to młodzi ludzie. Żaden z nich nie grał jeszcze na wyższym poziomie niż II liga – podkreśla Frączek. Z nieco innym nastawieniem do zmagań półfinałowych podejdą siatkarze Błękitnych Rapoczyce. – Apetyty rosną. Chłopcy też są dobrze zmotywowani do walki o finał – twierdzi trener tego zespołu.źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved