Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Julia Twardowska: Zyskałam ogrom doświadczenia

Julia Twardowska: Zyskałam ogrom doświadczenia

fot. Łukasz Krzywański

Julia Twardowska w tym sezonie zadebiutowała na parkietach ORLEN Ligi, a niedawno wraz z ekipą z Bydgoszczy zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. - Bardzo się cieszę, że  zasiliłam barwy bydgoskiego klubu - mówi młoda siatkarka.

Choć w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołowi z Bydgoszczy w tym sezonie nie wiedzie się najlepiej, to mieszkańcy tego miasta mogą być dumni z osiągnięć swojej juniorskiej drużyny. Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski to z pewnością duży sukces. – Bardzo się cieszę, że w tym sezonie zasiliłam barwy bydgoskiego klubu i że udało nam się stanąć na podium – mówiła Julia Twardowska, zawodniczka Pałacu Bydgoszcz.

Przyjmująca bydgoskiej ekipy najbardziej żałuje przegranego półfinału, w którym na drodze do finałowego starcia stanęły bydgoszczankom siatkarki Gedanii. – To była nasza meczowa wpadka. Od początku mistrzostw szłyśmy jak burza i nie przegrałyśmy ani jednego spotkania. Mecz z Gedanią nas zatrzymał i pokrzyżował plany. To spotkanie kompletnie nam nie wyszło – relacjonowała Twardowska. – Co prawda pierwszy set wskazywał na to, że jesteśmy w stanie pokonać rywalki, jednak w kolejnych nic nam nie szło. Nie miałyśmy przyjęcia, nie kończyłyśmy ataków, zagrywka była bardzo słaba. Posypała nam się gra. Julia Twardowska przyznała jednak, że najważniejsze było to, że zespół nie załamał się po tej porażce i w meczu o 3. lokatę pokazał charakter. – Jednak najważniejsze, że udało nam się podnieść i udało nam się wywalczyć ten brązowy krążek.

Zawodniczka nie żałuje, że wybrała właśnie klub z Bydgoszczy. – Jestem bardzo zadowolona z wyboru klubu. Cieszę się, że jako młoda zawodniczka mam możliwość gry. Wiem, że w innych drużynach ORLEN Ligi wygląda to różnie i często młode dziewczyny stoją w kwadracie. Ja w Bydgoszczy mam tę możliwość grania i to jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu zyskałam naprawdę ogrom doświadczenia – zauważyła Twardowska. Pomimo zajęcia ostatniego miejsca w lidze siatkarka jest dobrej myśli i wierzy w pomyślny dla bydgoszczanek finał sezonu. –  Niestety z wyniku w tym roku nie możemy się cieszyć, ale wierzę, że dobrze nam pójdzie w turnieju barażowym i utrzymamy się w lidze – dodała młoda przyjmująca.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved