Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Lekarze z Katowic po raz kolejny najlepsi

Lekarze z Katowic po raz kolejny najlepsi

fot. archiwum

W miniony weekend w Opolu rozegrano XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w siatkówce halowej. Spośród dziesięciu zespołów, które zgłosiły się do tego turnieju, najlepsza okazała się broniąca mistrzowskiego tytułu ekipa medyków z Katowic.

Początkową fazę tegorocznego turnieju rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych. W grupie A zmierzyli się lekarze ze Szczecina, Białegostoku, faworyci imprezy z Katowic, debiutujący w rozgrywkach siatkarze z Gdańska, a także gospodarze mistrzostw, reprezentujący Opolską Izbę Lekarską. W grupie B zagrali medycy z Mińska, Warszawy, Łodzi oraz łączonych drużyn z Poznania i Częstochowy oraz Bielska-Białej i Wrocławia.

Faza grupowa wyłoniła dwie pary półfinalistów. W meczach bezpośrednio decydujących o wejściu do finału Katowice pokonały zespół z Warszawy 2:1, a ekipa z Łodzi bez straty seta reprezentantów Pomorza Zachodniego (2:0).

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna ze Szczecina, pokonując bez większych problemów ekipę ze stolicy (2:0). Spotkanie finałowe pomiędzy zespołami z Łodzi i Katowic złotych medalistów wyłoniło dopiero w tie-breaku. Po pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się obrońcy tytułu z roku ubiegłego, którzy podczas całego turnieju przegrali tylko jedno spotkanie w fazie grupowej.Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni poziomem organizacyjnym, a przede wszystkim sportowym tego turnieju – mówili po zakończeniu debiutujący na mistrzostwach Polski lekarzy siatkarze z Gdańska. – Patrząc z boku na te rozgrywki, naprawdę ciężko było wskazać głównego faworyta. To dobrze, gdyż w imprezach takich jak ta chodzi głównie o dobrą zabawę i odskocznię od codziennych obowiązków, a wyrównany, stosunkowo wysoki poziom rozgrywek zapewnia duża dawkę sportowych emocji.

Dla uatrakcyjnienia widowiska podczas jednej z przerw pomiędzy spotkaniami tego towarzyskiego turnieju w hali Politechniki Opolskiej przeprowadzony został lekarski „Konkurs Gwoździa”.  Najlepszy w tej sferze siatkarskiego „rzemiosła” został wybrany Jan Franke z Katowic.

Teraz medycy, amatorzy siatkówki, przeniosą się na piaszczyste boiska w Niechorzu, gdzie w sezonie letnim rozegrane zostaną mistrzostwa Polski lekarzy w siatkówce plażowej.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Katowice
2. Łódź    
3. Szczecin  
4. Warszawa  
5. Gdańsk 
6. Białystok  
7. Mińsk
8. Poznań/Częstochowa
9. Bielsko-Biała/Wrocław
10. Opole

Po turnieju przyznano również nagrody indywidualne:
– Najlepszy przyjmujący – Jacek Małecki (Warszawa)
– Najlepszy atakujący – Marek Grządziel (Łódź)
– Najlepszy libero – Monika Ziemianek (Katowice)
– Najlepszy rozgrywający – Konrad Jankowski (Łódź)
– Najlepszy blokujący – Paweł Kozłowski (Szczecin)
– MVP – Szymon Zuber (Katowice)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved