Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dawid Pawlik sternikiem Pałacu w turnieju barażowym

Dawid Pawlik sternikiem Pałacu w turnieju barażowym

fot. archiwum

W połowie maja Pałac stoczy bój o pozostanie w ORLEN Lidze. W turnieju barażowym bydgoszczanki poprowadzi Dawid Pawlik.  Po niedzielnej porażce Rafał Gąsior, opiekun zawodniczek, oddał się do dyspozycji zarządu klubu.

W Bydgoszczy muszą patrzeć w przyszłość, bowiem za nieco ponad miesiąc w grodzie nad Brdą odbędą się gry barażowe o być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyną kierował będzie Dawid Pawlik, dotychczasowy asystent trenera Gąsiora.

– Przychyliliśmy się do prośby Rafała i w turnieju barażowym drużyną zarządzać będzie Dawid. Rafał będzie jednak cały czas z zespołem. Nie rozstajemy się z nim. Nie został on zwolniony z pracy w klubie. Nie wykluczam, że w sezonie 2014/2015 trener Gąsior poprowadzi drużynę. Obecnie opiekę nad zespołem sprawował będzie Dawid i na jego impuls liczymy – powiedział Waldemar Sagan, prezes Pałacu. – Rafał ma sporządzić raport podsumowujący sezon. Nie podejmujemy decyzji w oparciu o emocje. Chcemy zapoznać się z racjonalnym zdaniem, które wyjaśni nam, gdzie popełniliśmy błędy – dodał włodarz klubu.

Pawlikowi asystował będzie Andrzej Kupczyk, który w przygotowaniach fizycznych pomaga pałacankom od niespełna roku.W turnieju barażowym wystąpią (2 najlepsze zespoły zagrają w ORLEN Lidze):
– dziesiąty zespół OL (gospodarz)
– przegrany z barażu: dziewiąty zespół OL – wicemistrz I ligi
– wstępnie dwóch półfinalistów I ligi (będzie to jeden zespół*, udziału nie weźmie klub z Torunia).

Oficjalna dokumentacja potwierdzająca udział w turnieju oraz – w przypadku wywalczenia awansu – przystąpienie do rozgrywek ORLEN Ligi nie mogła zostać jeszcze wysłana do klubów. Nie jest bowiem znana ostateczna obsada zawodów. Niemal pewne jest jednak, że do rywalizacji przystąpi Pałac Bydgoszcz oraz Developres Rzeszów (półfinalista, III miejsce w I lidze).

O bezpośredni awans do rozgrywek ORLEN Ligi walczą ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Karpat Krosno. Przegrany zagra o promocję z dziewiątą drużyną OL – Naftą. Z kolei słabszy z tej pary dołączy do rywalizacji w „Łuczniczce”.

W Bydgoszczy na pewno nie zagra toruński zespół Budowlanych. Jarosław Hausman, prezes zarządu klubu wydał 1 kwietnia oświadczenie, w którym informuje, iż drużyna nie zostanie zgłoszona do udziału w turnieju barażowym o promocję do ORLEN Ligi.

*Polski Związek Piłki Siatkowej nie przewiduje zastępstw drużyn, które nie przystąpią do rywalizacji w turnieju barażowym.

*Autor: Tomasz Kujawa

 

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved