Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Wrona: To zobowiązuje i jest ogromnym zaszczytem

Andrzej Wrona: To zobowiązuje i jest ogromnym zaszczytem

fot. Joanna Skólimowska

Andrzej Wrona jest w gronie 26 szczęśliwców, którzy znaleźli uznanie w oczach selekcjonera Stephane'a Antigi i dostali powołanie do szerokiej kadry na tegoroczne mecze. - Jestem bardzo szczęśliwy - nie ukrywa środkowy bełchatowian.

Cieszę się, że znalazłem się na tej szerokiej liście Stephane’a. Na pewno jest to duże wyróżnienie i ogromny zaszczyt – przyznaje Andrzej Wrona, który trafił na tę listę wraz z trzema kolegami z drużyny (Karolem Kłosem, Mariuszem Wlazłym i Pawłem Zatorskim).

Ogłaszając powołania Antiga, powiedział o Wronie, że jest młodym, dobrym blokującym, który dobrze czyta grę. – Bardzo miłe słowa z jego strony i cieszę się, że tak powiedział. Jestem coraz starszy, ale jeśli przez kolejne lata będą o mnie mówić, że jestem młody, to tylko pozostaje się z tego cieszyć – mówi z uśmiechem na ustach środkowy bełchatowian.

Wrona przyznaje, że przeprowadzka do Bełchatowa była bardzo dobrą decyzją. – Sezon jeszcze się nie skończył, więc nie chcę całkowicie podsumowywać tego roku, ale już na tym etapie czuję, że jestem lepszym zawodnikiem, niż zanim tu przyszedłem. Co poprawiłem? Chociażby tempo ataku ze środka, które zawsze nie było u mnie za szybkie. Nawet w tym ostatnim spotkaniu było widać, że ta „krótka” z Nico (Nicolas Uriarte – przyp. red.) była dużo szybsza.Wrona stał się w PGE Skrze lepszym zawodnikiem, ale nie ma wątpliwości, że gra w koszulce z orzełkiem na piersi to kolejna mobilizacja do jeszcze cięższej pracy. – Gdzieś czytałem, że kiedyś był taki zwyczaj, że kadrowicze już w trakcie sezonu mieli na klubowych koszulkach orzełka. My teraz tego nie mamy, ale myślę, że od wczoraj ta cała dwudziestka szóstka będzie grała z tym orzełkiem w swoich myślach. To zobowiązuje i jest ogromnym zaszczytem.

 

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved